Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért csak ennyi találat?

Altrifla kérdése:

Miért csak ennyi találat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A GUGLI-val szoktam keresgetni.

Felfigyeltem rá, hogy a találatok csak egy bizonyos csoportból kerülnek ki, amiknek a domain végződéseik általában .hu, .com, .eu, + még 1 pár.

Én még soha nem találkoztam pl. .us (USA), .no (Norvégia), .gb (Anglia), .sic (Székelyföld), .aq (Antarktisz) :-) stb. végüekkel, pedig angolul is szoktam keresni.

Miért van ez? Ki lehet vajon terjeszteni a találatok körét?


Köszönöm.


2011. okt. 19. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A speciális keresést választva számos jellemző beállításával finomíthatod a keresést.
2011. okt. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

Gondolom a keresési eredmények között az általad felsoroltak is benne vannak, csak hátrébb.


Egy angol oldal, ami nemzetközi porondra akar lépni, általában általános végződéssel regisztrál domaint (.com, .net, .org). Gondolom az ilyen oldalak között több a hivatkozás, így előbbre kerülnek a találati listán.


Lehet, hogy a Google preferálja is ezeket a végződéseket, hacsak nem az USA-ból, Norvégiából, Angliából indítod el a keresést.


Egyébként ha egy speciális domain végződésre akarsz rákeresni, akkor tedd a keresőkifejezés után ezt:

site:us

Például ha a „news” szóra keresel, akkor így:

[link]

2011. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 19. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!