Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy és hol tudnám ellenőrizni...

Hogy és hol tudnám ellenőrizni, hogy egy-egy oldal megnyitása hány Mb?

Figyelt kérdés
3 Gb-os előfizetésem van és állandóan túllépem, pedig nem töltögetek le semmit. A részletes számlán azonban a megnyitott oldalak 98%-a 2,85 Mb körüli.
2009. ápr. 30. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Szedj le valami adatforgalom figyelő programot, úgy nyomon tudod követni... Linket nem tudok adni sajnos, de Google a barátod:)
2009. ápr. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

elvileg az internethasználatod KORLÁTLAN, ugyan úgy mint a feltöltéseid is korlátlanok lehetnek, tehát maga az oldal nézegetése semmibe nem kerülhet, abban az esetben viszont, ha például egy videomegosztó oldalon, SZÁMODRA letöltés nélkül nézegetel filmeket, tehát csak az oldalon megnyitod és lejátszod a számodra kedvelt vagy érdekes klipeket akkor bizony az letöltésnek számít még akkor is ha fizikailag nem töltöd le a gépedre, tudom mert nekem is ilyen netem volt, és egy két hónapig nem is értettem hogy miért lépem túl a megadott mennyiséget...de ennek egyszerű a bizonyítása is. Internet Explorerrel nyiss meg az interneten egy videót, nézd végig majd a total commanderrel nyisd meg a documentum and settings-all user (vagy a te fiókod)-és ott találsz egy olyan könyvtárat hogy Local settings abban pedig egy másikat aminek a neve-Temporary Internet Files-azon belül- Content IE5-és azon belül egy rakat mappát amit ha méret szerint rendezel máris láthatóvá válik a nézett videó letöltött másolata. Ahhoz hogy ezt meg tudd nézni szükséges hogy a total commandered megjelenítse a rejtett fileokat, amit úgy tudsz elérni hogy a total commander-beállítások-általános beállítások-képernyő-látszik a rejtett/system file

ha valami nem okés akkor írj

2009. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
utolsó hozzászóló vagyok, azt elfelejtettem mondani, hogy ha nem használod az explorert az sem számít, ezt csak példának szántam ugyanis a firefox vagy más böngészővel való filmnézegetés is letöltésnek számít, az explorerben csak az a jó hogy külön nem kell letöltened a neten nézett videót mert letölti magának, míg a többi böngésző nem.
2009. ápr. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Húha, ez nekem nem kis feladat lesz... Csak annyit, hogy nem szoktam mást, csak írni a blogomba, belenézni más blogjába, elolvasni a friss híreket, elküldeni egy-két emailt. Egy nap max 3 órát töltünk a gép előtt, de nem egyhuzamban és persze nem mindennap. Viszont heti 4x-5x Skypeolunk videóval, ez közrejátszhat?
2009. ápr. 30. 20:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Már hogyne játszana közre a skype videó! :)


Az pedig nem igaz, hogy az oldalak letöltése korlátlan, ahogy előttem írták. Egy-egy oldalnak is van "mérete", és ahhoz, hogy megjelenjen, szükséges, hogy LETÖLTSE a gépre az oldal elemeit. Tehát nem csak a videónézés LETÖLTÉS, hanem bármely, internetre történő kérésből jövő válasz (legyen az e-mail, oldal nézegetés stb.)


A skype videó ráadásul nem csak lefelé nagy mennyiségű adat, hanem felfelé is. Tehát akár a ludas is lehet a nagy adatforgalomban.

2009. ápr. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden adatforgalom... Így az e-mail nézése, az msn, a chat, a skype (ez a legnagyobb, főleg videóval), a weboldalak nézegetése, szóval minden, ami a világhálóról jön, letöltésnek számít... Szerintem szerezz be egy adatforgalomfigyelőt, azok általában naplózzák a ki és bemenő összes mennyiséget...:) Így legalább tudni fogod, hogy mennyit fogyasztottál a raktárról:D

Vagy cserélj korlátlanra:)

2009. ápr. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm, akkor sűrűbben fogom figyelni, hogy hol is tartok, mert itt (Anglia) nem találtam korlátlan netet -legalábbis broadbanddal, így lecserélni nem tudom. És a Skypenál meg résen leszek. Örök hála!
2009. máj. 1. 14:46
 8/8 Hintalow ***** válasza:
A forgalomfigyelő jó ötlet, ez alapján lesz rálátásod, hogy meddig, de ne centizgess, mert a szolgáltatóknak a saját mérésük a mérvadó, és lehetnek eltérések.
2009. máj. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!