Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vaterán hogy történik a...

Vaterán hogy történik a feltöltési díj és a jutalék kifizetése?

Figyelt kérdés
Postán kiküldenek csekket, vagy online kell átutalni? És mennyi a határidő?
2011. okt. 12. 06:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Továbbá, ha x forintért hirdetek meg valami, de kesőbb egy vevővel megegyezünk egy alacsonyabb árban, hogy lehet beállítani vagy tudatni a vaterával, hogy az ahhoz az árhoz oegfelelő jutalékot fizessem ki?
2011. okt. 12. 06:36
 2/8 A kérdező kommentje:

És mostmár tényleg az utolsó kérdés:

Ha a csomagot postán utánvéttel adom fel, és a vevő átvette, kifizette, én milyen úton-módon kapom meg a pénzt?

2011. okt. 12. 06:40
 3/8 anonim ***** válasza:

A fizetés módját magad választod ki a beállítások->fiók beállítások->személyes adatok laon:

[link]

A jutalékot mindig a "leütési" ár alapján számlázzák ki, ha olcsóbban adod el a terméket, és nem akarsz nagyobb jutalékot fizetni, akkor még licit előtt módosítanod kell az árat!

Az utánvétes küldés összegét a posta viszi el neked a feladáskor kitöltött nyomtatványon megadott címre.

2011. okt. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A befizetéssel kapcsolatban kapsz mindig egy értesítőt email-ban. Akkor ráérsz befizetni. Konkrétan: Számlát állítottunk ki... majd jön a Közelgő fizetési határidő..

Ezt a két értesítőt megkapod akkor ráérsz utalni. Ha csekkes vagy, mert azt választottad, akkor érdemes a csekk megérkezése után pár nappal feladni. Az utalást 2 banki munkanapon belül jóváírják. A csekk kb. duplája.


Utánvétel: Ha lehet ezt ne válaszd. Inkább vállad be, hogy ha nem jó a terméked a címzettnek akkor visszaküldöd a pénzt, mint a posta és inkább a vevő "jóvoltából" a termék oda-vissza utazik. Pl. nem veszi át, a címzett ismeretlen, stb. Az utánvét jóval drágább a vevőnek mint a sima csomag vagy értékbiztosított csomag átvétele. Az ellenértéket, az átvételtől számítva, a postás 3-5 napon belül kiviszi neked.


Ha alacsonyabb áron egyeztek meg akkor módosítod a villám árat vagy a kikiáltási árat a vevővel történt megegyezés alapján. A vatera a leütött ár alapján számol. Nem érdekli, hogy előtte mi volt az ár A realizált ügylet ára a mindenkori jutalék összege.

2011. okt. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

13:02

Nem értem. Az utánvétellel feladott csomag árához neki még ki kell fizetni a kiszállítást, ami 1690 Ft. Bármely futárszolgálatot néztem, ott többe kerül.

Amíg vettem, és nem eladtam, az utánvét tetszett nekem, hiszen nem kell előre átutalnom a pénzt, hogy aztán ne kapjam meg a csomagot, hanem hozzák a csomagot+fizetek. Persze volt már problémám, hogy nem tetszett, de az eladó se bízott bennem, úgyhogy feladtam neki szintúgy utánvéttel :) Megy oda-vissza a csomag, de a pénz/áru legalább mindig megkerül.

Te mit ajánlasz?

2011. okt. 12. 13:59
 6/8 A kérdező kommentje:

javítva:

Persze volt már problémám, hogy nem tetszett amit kaptam,

2011. okt. 12. 14:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Az a probléma az utánvétellel, hogy nem biztos, hogy a vevő átveszi. Nem a nem tetszik dologgal állsz szembe, hanem azzal, hogy pl mint írtam hamis cím, nem tudnak a csomagról mert épp aki rendelte elfelejtett szólni, hogy jön Így az után vét dolgot eszük ágában sincs a címen átvenni. Ez érthető. A másik fele a visszaút hozzád. Nem minden esetben bírja ki a csomagolás az oda-visszautat. Ez igaz rajtad múlik elsősorban mennyire szállításálló a csomagolás. Amibe én tényszerűen belefutottam, hogy a gondos csomagolás mellet is megsérült egy alkalommal a termék a oda-visszaúton.

Ami súlyos ezrekbe került mivel nem tudtam az eredeti árán az át nem vett terméket tovább adni.

Ha már több tíz darab eladásod van akkor nyugodtan kérheted előreutalással a pénzt. Ezt a módszert az értékeléseid alá fogják támasztan. Látja a vevő, hogy gondosan, pontosan küldöd a megvásárolt dolgokat. Nem utolsó sorban jó leírás, jó képek a termékekről előnyt jelentenek. Valamint a félreértéseket minimálisra csökkenti.

2011. okt. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a válaszodat!
2011. okt. 13. 10:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!