Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Féjlmegosztás: mért nem látja...

Féjlmegosztás: mért nem látja a win7-es gépem az xp-s gépet?

Figyelt kérdés

egy munkacsoportban vannak és ezen kívül az összes beállítást elvégeztem amit csak lehet de még mindig nem jó.

addig már eéjutottam hogy az xp-s gép látja a win7-est de ha rámegyek akkor nem tud csatlakozni mert rossz az elérési útvonal.


2011. okt. 3. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismerős. Nekem annó a tűzfal miatt nem sikerült. Tehát itt keresd a problémát.
2011. okt. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hálózat típusa otthoni a win7 alatt? Fájl és nyomtatómegosztás át van engedve a windows tűzfalon? Esetleg más tűzfalat használsz? Ha az utolsó kérdésre igen a válaszod, akkor reménytelen lesz a dolog... tapasztalat.
2011. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a tűzfalat nemtom már csak holnap nézem meg a hálózat viszont igen otthoni!
2011. okt. 3. 21:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Én win7 alatt mindenhol 'munkahelyi' hálózatot használok, az otthonival voltak gondjaim.


Win7nél nézd meg, hogy a Hálózati és megosztási központban a Speciális megosztási beállításoknál az 'aktuális profil' -nál be legyen kapcsolva a Hálózatfelderítés, a Fájl- és nyomtatómegosztás. A jelszavas védelem pedig kikapcsolva legyen.


Xp-nél, a Hálózati kapcsolatoknál, a Helyi kapcsolatra (vagy amelyiket használod a kommunikációra) jobb klikk/tulajdonságok --> TCP/IP protokoll-t jelöld ki és Telepítés. Tedd fel a Szolgáltatást és a Protokollt.


Továbbá tapasztalatból:

A win7 szokott olyat csinálni, hogy látni láttatja magát, de hibaüzeneteket dob csatlakozáskor, ez nálam akkor szokott lenni, ha nincs megosztva semmi, vagy ha régi a megosztás, ilyenkor a megosztásokat visszavonom, majd újra megosztom rajta.


Ha ezek megvannak, akkor nem árt egy restart, hogy észhez térjenek.


Azt nem említetted, hogy fix IP-t használsz, vagy DHCP-t.

Ha fix, akkor nézd meg mégy egyszer mindkét gépnél, hogy azonos tartományban vannak-e, előfordult már a történelemben elgépelt IP cím.


Ping-eld meg egyik gépről a másikat és nézd meg reagálnak-e egymásnak.


Majd írd meg a fejleményeket...

2011. okt. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nah végülis sikerült a gépeket még mindig nem mutatja de ha az ip címet beírom akkor minden oké :)
2011. okt. 4. 17:03
 6/6 A kérdező kommentje:

vagyis mégse... kavarás van

az xp-s laptop látja a sima xp-s gépet de a win7-es laptopomat nem

az sima xp-s gép látja az xp-s laptopot de a win 7-es laptopomat nem

és végül a win 7-es laptopom látja az sima xp-s gépet de az xp-s laptopot nem

a pingelésnél is ugyanez a helyzet... amit nem lát azzal nem is jön létre a kapcsolat

minden beállítást elvégeztem télleg

az a baj hogy mikor még hazajöttem és elkkezdtem babrálni a dolgokat akkor a laptopom még látta az sima xp-s gépet

utánna nem tudom mi ütött bele

2011. okt. 4. 18:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!