Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy IP-cím alapján hogy...

Egy IP-cím alapján hogy lehetne beazonosítani a nevet, vagy a címét?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 15:27
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

[link]


Ez alapján az -országot

-várost megtudhatod biztosan :)

2009. ápr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
de sajnos nem mindig pontos... az én IP -címemre is azt írta ki a múltkor hogy Amerikai egyesült államok... :(
2009. ápr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kár, hogy legalább városrészt v. címet nem lehet megtudni...
2009. ápr. 24. 15:48
 4/15 A kérdező kommentje:
nekem a város stimmel :))) dehát olyan nagy ez a város....
2009. ápr. 24. 15:49
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Ezek a szolgáltatások rendkívül pontatlanok,legfeljebb az országban lehetsz biztos.Sokszor a szolgáltató szerverét azonosítják be.Sokaknak ráadásul dinamikus(változó) ip címe van.Pontos információval csak a szolgáltató rendelkezik az ip cím tulajdonosáról,ő viszont azt nem adja,nem adhatja ki senkinek.A rendőrségnek is csak indokolt esetben,hivatalos határozat alapján,akkor ha az ip cím tulajdonosa valamilyen bűncselekményben megalapozottan,tárgyi bizonyítékokkal alátámasztottan gyanusitható.Nekik persze könnyen lehet,hogy kiadják nem hivatalosan,de akkor sem használhatják fel hivatalosan,legfeljebb információval szolgál nekik valamilyen nyomozati ügyben.
2009. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

köszönöm, ezt tudtam sajnos, mert a rendőrség elutasította a feljelentésemet. persze a zaklatás fogalma mindenkinek mást jelent...

ha törvényesen nem sikerült kideríteni, hát próbálkozom törvénytelenül :)

2009. ápr. 24. 15:51
 7/15 anonim ***** válasza:

Valamilyen rafinériával kiderítheted,hogy ki a zaklató.Sokszor a cseten is csodálkoznak,amikor belinkelem nekik az iwiw adatlapjukat.


De jó,ha tudod,hogy így nagyon könnyen megégetheted magad,bántódásod is eshet,sőt az is lehet,hogy végül téged fognak feljelenteni személyes adatokkal való visszaélésért.A törvény sajnos jelen pillanatban jobban védi a bűnözőket,mint a tisztességes állampolgárokat.(nem lesz ez így mindig,reméljük).Ha a zaklatás nem tartalmazott életveszélyes fenyegetést,akkor szerintem ne foglalkozz vele.Ha nem figyelsz rá,akkor hamarosan meg fogja unni.Ha meg egy fiatal lány vagy,akit egy hősszerelmes kamasztársa zaklat,akit ismer is,akkor szerintem beszélned kellene vele.Ha mindig egy kicsit hitegeted,akkor mindig békén fog hagyni,míg végül elmúlik az egész.

2009. ápr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja,ha ip alapján akarod beazonosítani,akkor nyílván nem ismered.Szóval ez a vonal elvágva.
2009. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok fiatal lány, felnőtt nő vagyok, és komoly dologról van szó.

És van egy tippem, hogy ki az, ezért szeretném az ip cím alapján azonosítani, hogy legyen bizonyítékom

2009. ápr. 24. 16:22
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát sok sikert kívánok,de sajnos ez nagyon nehéz lesz.Eleve pontosan beazonosítani nehéz az ipt,a szolgáltató úgysem fog neked adatot kiadni,de ha valamilyen csoda folytán mégis,akkor nem használhatod fel bizonyítékként.


Szerintem a legtöbb,amit tehetsz,hogy felkészülsz rá,amivel fenyeget,és megteszed a lehetséges ellenlépéseket,biztonsági intézkedéseket.Őszintén kívánom,hogy ne essen bántódásod.


Általában,aki fenyegetőzik,az nem szokta betartani,amit ígér.Amelyik kutya ugat,az nem harap,tartja a mondás.Ha bántani akar,akkor megteszi és nem fenyegetőzik.Ha meg tényleg valami bántódásod esik,akkor viszont ő lesz az első számú gyanúsított,és akkor szemrebbenés nélkül ki fogják adni az adatait a hatóságoknak.Ennyi esze csak van neki is.Persze lehet,hogy netkávézóból ír,vagy valami proxi szerver mögül,de ettől függetlenül lenyomozhatják úgy is,másmilyen úton.Ráadásul,ha te sejted ki az,akkor a rendőrség is sejteni fogja.


Sokan vannak,akiknek nagy a szájuk,de tettlegességig csak a legelvetemültebbek jutnak el.Nekem az az érzésem,hogy csak az internet anonymitásában bízik,és így akar kellemetlen perceket okozni neked.Persze én könnyen dumálok,könnyű más f@szával verni a csalánt,de őszintén kívánom,hogy legyen igazam,és tényleg csak puszta,üres fenyegetőzésről legyen szó.

2009. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!