Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tényleg ennyire sz@r ez a...

Tényleg ennyire sz@r ez a router vagy más baj van?

Figyelt kérdés

TP-LINK TL-WR741ND típusú routerem van eddig többnyire jól működött. néha volt h belassult a laptopon a net, ilyenkor egy restart után működött. ez elmúlt most kb másfél hónapig nem volt vele gond. most folyamatosan akadozik, youtubon vagy más ilyen oldalakon a videók normális sebességgel jöttek aztán a felénél megálltak és nem mentek tovább, a letöltések szintén. az oldalakat csak félig hozza be lásd: link (youtube)

viszont a torrent letöltésekkel nincs gond....

De: az asztali gépen egyáltalán nem jön be a net

vezetékek csatlakoznak, restart, kábelek újradugdosása nem használt.

mit csináljak h újra működjön rendesen?


2011. aug. 15. 19:00
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]


ja egyébként a firefox b*szkódik, az opera úgy ahogy működik....

2011. aug. 15. 19:04
 2/5 anonim válasza:

Mostanában sokat szenvedtem a nettel, egyes oldalak lejöttek, mások végtelen lassan, csak töltődni látszottak (pl. goole, facebook, youtube).


A megoldás: az MTU csökkentése.


Az MTU a maximal transfer unit (a hálózati kártya paramétere a gépben is, de a router-ban is), úgy tűnik sokat számít némely szolgáltatónál. Próbáld meg a szokásos 1400-1500 -as értékről levenni. Az én routerem most 1024-re van állítva, és minden újra gyors és stabil. (A gépemé még mindig 1500.)

2011. aug. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az mtu-t hol tudom beállítani külön a gépen és a routeren?

amúgy az aztali gépen egyáltalán nem hozza be a netet

2011. aug. 15. 19:19
 4/5 anonim ***** válasza:

nem megsértődni,de nálad nem a routerrel van gond,hanem a te beállításaiddal .

mi az ,hogy "az asztali gépen egyáltalán nem jön be a net ",ez egyértelműen a te hozzá nemértésed miatt van

2011. aug. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

igen, aláírom, hogy nem értek a routerekhez... ezért kértem SEGÍTSÉGET....

az asztali gép azt írja, korlátolt vagy nem elérhető a net.

egy héttel ezelőtt semmi baj nem volt. működött, nem piszkáltam semmit, aztán most ez van kb 3 napja...

2011. aug. 16. 10:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!