Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért akad sávmegosztásnál a net?

Miért akad sávmegosztásnál a net?

Figyelt kérdés

Router-t használok, és a gépembe a routeron keresztül kábelen jön a net. Sajnos a család miatt szükség van rá :S

Játékoknál figyeltem meg hogy, 10mp-ként mintha megszakadna a net majd hirtelen újraindul. FPS-játékoknál ugrál nem stabil akármilyen kicsire is veszem. MMORPG-nél meg menni sem lehet mert mindig oda dob vissza ahonnan indulok.

Kipróbáltam ha a routert kiszedem és közvetlenül a modemhez van kapcsolva a gép semmi gond. Nem laggol a játék, stabil FPS és MMORPG-ben is simán tudok kockulni.


Mit csináljak hogy ha routeron keresztül érkezik a net, akkor is tudjak lagg nélkül játszani?


2011. aug. 14. 14:50
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

A routeren konfiguráld az IP QoS -t (ha támogatott).

Ezen kívül sokszor a firmware frissítés is segíteni szokott, az ilyen stabilitási gondokon.

Amúgy sok router van a piacon, ami totál elavult, de ennek ellenére még mindig árulják. Ezek sokszor nem bírják a terhelést, és egy kisebb nettcsomagtól is megrogynak.

2011. aug. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

TP-LINK WR542G a tipusa.

És amit mondtál azt hogy frissítsem?

2011. aug. 14. 16:28
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

A TL-WR542G-n sajna nincs IP QoS, de ezt leszámítva nem a legutolsó hulladék.

A firmware frissítésről, meg itt találsz részletes magyar nyelvű leírást:

[link]

2011. aug. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Megtaláltam hogy honnan kéne letölteni ( [link] Már csak azt kérdezném hogy ezek közül a file-ok közül melyikre lenne nekem szükségem? Mert van 3 is és lehet egyiket a másikra kéne.
2011. aug. 14. 19:13
 5/9 A kérdező kommentje:

Firmware Version: 4.0.1 Build 081021 Rel.48660n

Hardware Version: WR541G/542G v4 08140201


Ez az ami most van. Ahogy nézem mivel "v4"-es verzió a letöltések között csak 2008-as a legújabb. Lehet hogy előtte még Hardvert is kéne frissíteni? Mert v7es is van már amihez 2010-es dátum van.

2011. aug. 14. 19:23
 6/9 P.O.C. ***** válasza:
Hardvert nem tudsz frissíteni, mert az fizikai dolog. A firmware meg a legújabb van rajta. Az IP QoS lenne a legjobb megoldás, de az meg nem támogatott. Szal passzolok. Esetleg rak fel csomagoptimalizálót az összes gépre (pl. cFosSpeed).
2011. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És ha esetleg betelefonálnék a szolgáltatóhoz hogy ők nem tudnának e valamit vele csinálni? Esetleg egy új portra emelni a kapcsolatom.

De kipróbálom Cfos-t is, valahol még meg is van :D

2011. aug. 14. 20:09
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

A szolgáltatódnak köze sincs a router -edhez. A modemmel, meg azt mondod, hogy minden OK.

A szolgáltató amúgy sem variál semmit a portokkal. Teljes értékű nekapcsolatot biztosít közvetlen eléréssel, ahol minden portal te rendelkezel..


Akkor is ezt csinálja, ha csak te lógsz a routeren?

A Wi-Fi titkosítást beállítottad?

2011. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én nem tudok csak kábelen keresztül kapcsolódni, mivel asztali pc-m van, de más is használja itthon a netet, csak ők nem játszanak így ők a sima netezésből ezt nem tudják megmondani.


És igen, van titkosítás

2011. aug. 14. 20:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!