Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mire jó a blog és mit kell...

Mire jó a blog és mit kell rajta csinálni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Eredetileg internetes napló, ahol külön bejegyzésekben tudod leírni amit csak akarsz, és ezt elérhetővé tudod tenni bárkinek vagy csak privátban magadnak használod és nem látják.

Ma már a blog inkább egy olyan felület, ahol különböző tematika szerint (divat, humor, fan-oldal, stb...) feltöltik a bejegyzéseket tartalommal, és a folyamatos frissítéseknek köszönhetően a kialakult vendégkört ezzel az oldalon lehet tartani.


A blogok előnye, hogy megvan a felépített design és funkciók, csak tartalommal kell megtölteni az oldalt, bejegyzések formájában (azaz ha te nem tudsz egy saját oldalt készíteni, akkor egy bloggal még el tudsz boldogulni, hiszen csak szöveget kell szerkeszteni a bejegyzés létrehozása során). Szintén előny az időzítés, ahol te létrehozol előre bejegyzéseket, és az a megadott időben automatikusan publikálásra kerülnek ezek, így akkor is frissül az oldal amikor te mondjuk nyaralsz vagy nem foglalkozol az oldallal az időzített tartalom kiürüléséig.

Manapság a humorblogok a nagyon népszerűek, és a hátrány a túlkínálatban jelentkezik, nincs olyan széles választék a napi humoros dolgokban ahhoz hogy mindenki mást publikáljon, így ezek az oldalak vagy egymástól vagy egy másik forrásból "lopkodják" össze a tartalmukat. Így ha megnézel 5 ilyen humorblogot, abból lehet mind az ötben megtalálod ugyanazt a tartalmat ugyanazon a napon. Ez nem csak a humorra vonatkozik, a neten mindenből túlkínálat van, nehéz olyan egyedi tartalmat megosztani ami alapján ki fogsz tudni tűnni a többi ezer oldal közül ahhoz hogy látogatókat szerezz magadnak.

2011. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én csak most kezdtem . Mondtok pár címet ?

Még azt sem tom h hogy néz ki egy saját blog.

2011. aug. 5. 19:54
 3/4 A kérdező kommentje:
Am mi az a humorblog?
2011. aug. 5. 19:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Én a blog.hu -ra regisztráltam
2011. aug. 5. 19:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!