Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudom a gépemet a routerr...

Hogy tudom a gépemet a routerrel összekapcsolni?

Figyelt kérdés
Van 1 laptopom, amihez digi netem van, de nincs modemem csak 1 kábel jön be a lakásba és azon keresztül van netem (ennek nem tudom mi a normális neve) és ami bejön kábel bedugtam a router wan feliratú csatlakozójához és a másik kábel egyit végét a routerbe és a másikat a gépembe... de ezek után mit kell csinálnom? próbáltam neten keresni leírást de ott semmi se sikerült amiket írtak...
2011. júl. 30. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Be kell lépned a router menüjébe.

(Beírod a böngésződbe: 192.168.1.1, be kell jönnie egy kis ablaknak, felhasználónév és jelszó általában admin, de a routerhez kapott leírást is olvasd el)


a router menüjében a WAN részen be kell állítanod a kapcsolat típusát PPPoE-re, majd felhasználónévnek és jelszónak beírni, amit a DIGI-től kaptál.

2011. júl. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egy routert egy kezdő-mint te-átlagban 3 napi sűrű anyázással szokott helyes működésre bírni,de a 4-5 nap sem ritka

:-)

2011. júl. 31. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy én 10 perc után feladtam :D de összedugtam ahogy leírtam, beírtam a böngészőbe is a számot és nem tölt be =/
2011. aug. 1. 11:22
 4/4 anonim ***** válasza:

elolvastad a router leírást? lehet hogy egy másik IP cím az alapértelmezett beállítás, bár ez szokott lenni általában, mint amit én írtam.


jó a kábel, amit a gép és a router közé csatlakoztattál? nincs egy másik kábeled, amivel kipróbálhatod?

2011. aug. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!