Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem mindig megy a WLAN kertből...

Nem mindig megy a WLAN kertből, miért?

Figyelt kérdés
Valamikor nagyon jó a jel. 5-10%-os, de gyors a net. Időnként meg percekre elmegy. Csak annyi lenne a lényeg, hogy legyen, nembaj ha lassú, mit tegyek?
2011. júl. 29. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
a laptop wifijével lehet a baj
2011. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 legendavagyok01 ***** válasza:
Ha alapvetően nincs baj a notebook-kal és a router-rel, vagyis mondjuk a router mellett jól lehet wifizni, akkor akár a router áthelyezése is segíthet, esetleg egy erősebb antenna, ne adj' Isten 1 méteres kábellel, hogy megtaláld az ideális helyet.
2011. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
itt a házban van routerrel megosztva, és az egyik gépnél (pont amelyiknél ülök) egy Belkin 802.11g - 54 Mbps USB adapter van. ennek hasonló problémái vannak. az előző pillanatban 24 Mbps-t írt ki, egyszerűen instabil az egész, a jelerősség rossz. innen gondolom, hogy ez a baj, ugyanis a másik gépen jól működik.
2011. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igazából a távolsággal van a baj, ha bent vagyok, akkor mindig tökéletes. Csak azt nem értem, hogy ha látják egymást, akkor miért szakad meg időnként?
2011. júl. 29. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:
olyan is előfordul, hogy nem tudom elküldeni a választ, mert lecsatlakozik. szerintem szerezz egy jó minőségű USB adaptert, amit mások is ajánlanak!
2011. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sztem sokminden befolyásolhatja...ugye a jel folyamatosan elhal ahogy nő a távolság, és gondolom ingadozó az hogy a routerből bizonyos erősségű jel mikor milyen távolságra jut el.


Nálunk is van, hogy simán tudok csatlakozni a szomszéd wifijére is, van amikor meg kb nem is látja a laptop a jelet. (biztos függ a levegő összetételétől vagy nemtudom)


Esetleg maga a router is ingadozó erősséggel bocsájtja ki a jelet, ami közelebbről nem számít, messzebbről viszont igen.


Volt az udvarunkban anno egy vehető wifi-jel, az is kb egyszer csatlakozott, egyszer nem, meg ha 10cm-t elmozdultam akkor már szakadt.


Sztem egyszerűen csak ennyi a kapacitása a routernek, ha nagyon szükséges akkor veszel egy nagyobb kapacitású routert, vagy ezzel játszol kicsit, pl mielőtt kimész kiteszed az ablakba, lényeg hogy minél kevesebb elnyelő felület (fal, födém rengeteget elnyel) legyen ami gátolja a routert.

2011. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!