Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nagyon gyakran megszakad az...

Nagyon gyakran megszakad az adsl internetünk. Mitől lehet ez? Kinél van a hiba?

Figyelt kérdés
Mióta van netünk intivelesek vagyunk, eddig nem volt ilyen gond, csak kb fél éve. A telefonkábel full új, a routerből is a jobbat vettük, mégis gyakran megszakad használat közben az internet. Vagy ötször be kell frissítenem a weboldalt mire megint lesz. Mit kéne tennem, szóljak a szolgáltatónak, vagy esetleg vmit cseréljek ki újra?
2011. júl. 29. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A gépet újratelepítetted, vagy megpróbáltad más géppel?
2011. júl. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

mostanába nem volt újratelepítve, de akkor még megpróbálom másik géppel, és ha úgy sem jó akkor újrarakom.

Köszi a tippet!

2011. júl. 29. 10:07
 3/8 homo ludensz ***** válasza:
Nem írtad mióta van netetek de nézd már meg azóta hajtott e végre valami fejlesztést a szolgáltatód? Bevett gyakorlat hogy mindenki igyekszik minél több ügyfelet magához kötni és ugyanarra a 10-15 éve kiépített hálózatra rákötni és ekkor természetesen egyre több fogyasztónak osztoznia kell rajta. Mi T-comosok vagyunk és dettó ugyan ezt éltem át.Cserélték a telefonkábelt itt is bár én most már kábelnettes vagyok routert mostanában nem használok a cisco cable modem 2100 as van közvetlenül a gépem és a koax közé kötve. Néha nem talál "fel" néha meg-megszakad de átlagban hozza a 15 kbájt sebességet. Majd ha egyszer lesz optikai kábel itt is s nálad is az lesz a megoldás.
2011. júl. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2011. júl. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Huhh hát ennyire azért nem értek a dolgokhoz, kb a fele kínai volt nekem :)

De úgy 5-6 éve van netünk, a gép lassan 1 éve hogy újra volt telepítve.

Hol tudok utánanézni, hogy fejlesztettek e valamit?

2011. júl. 29. 22:25
 6/8 homo ludensz ***** válasza:
hol laktok? megnézem ott helyileg milyen a kínálat mert pld. nálunk családi házas övezetben a póznákra van felrakva a T-com tel.kábel Tv. internet kb 3 -4 gerincvezetékre és ebből van minden előfizető lecsatlakoztatva. Kinek mi jár.
2011. júl. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Veszprém megye, Pápától 12 km, Békás.

Ja hát az is a gond sztem, hogy az Invitel az egyedüli szolgáltató, még váltani se tudnánk másra.

2011. júl. 30. 11:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Wifi van bekötve? Nekünk az állította le gyakran az ADSLt, de a wifi router bekonfigolásával megszünt a probléma.
2011. aug. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!