Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Segitenétek nekem, wifis...

Csorby kérdése:

Segitenétek nekem, wifis router ügybe? Lenn leiron, köszi elöre.

Figyelt kérdés
van othon egy gépem,de nincs bekötve rendes net,de szeretnék wifis routert,mert telefonnal szerernék rá csatlakozni.es az lenne a kerdes h net nelkul is tudnam e hasznalni,rakotni a gepre vagy mi es telon ra tudok e csatlakozni????vagy lattam olyat h ilyen usb-s pendrive szeru (nagyobb) felet.melyik lenne jo vagy meg lehet oldani????es vmi eros kene mert 60m korul van wifi,szukseges lenne nagyon.koszonom a valaszokat,zold pacsi..
2011. júl. 18. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
ez nem lett valami értelmes kérdés
2011. júl. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A wifi router egy vevő, amibe belemegy a házban lévő WAN kábel, és egyben egy adó is, ami tovább tudja kábelen közvetíteni a jelet, és egyben kábel nélkül is a levegőben.


Tehát van egy előfizetett szolgáltatás, amihez behúzzák a kábelt a házba. Erre kapcsolódik egy modem, ami átalakítja a jelet. A modem belemegy a wifi routerbe, ami tovább küldi kábelen vagy levegőn a jelet. Erre kapcsolódik egy hálózati kártya vagy wifi adapter ami pedig veszi a jelet a routertől, és így lesz net az eszközön.


Ha a házban nincs előfizetett net, már a wifi router lehetősége ugrik is, mert nem tudja honnan venni a jelet. még az USB-s wifi adapter jöhet szóba, ahhoz viszont kell valahonnan egy wifi-jelet szereznie, amit egyrészt fogni tud, másrészt egy kódolatlan jel kell neki, hiszen egy lekódolt hálózatra megint csak nem tudsz kapcsolódni. A 60m talán nem is lenne akadály, de ha nincs nyílt wifi-hálózat a közeledben, akkor nem lesz ingyen neted.

2011. júl. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
elso nem az volt a kerdes h ertelmes e vagy sem,a masodik megertette ugy h a szovegertesden kene javitani...masodik koszonom a valaszod,tehat aaz USB s wifi adapter megtenne,es ezek jok??megeri venni???es ha igen mennyit koltsek egy normalisra ami nem fog lecsatlakozninekem meg ilyenek??a es tipust/linket kuldenel??ja es nekem az a fo hogy ha ezt bedugom a gepbe ak arra a jelre a telorol ra tudok e flcsatlakozni??mert a telomnak az a 60m sok. racsatlakozik csak nemtok telon vele netezni..vegulis ilyen "hosszabbito" dologkent lehet felfogni..rem ertitek..am igen nyilt halozat,zart van a hazba is csak nemtom a kodjat..(panel haz).ty.
2011. júl. 18. 21:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!