Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyi pénzt lehet elkérni...

Tinker Bell kérdése:

Mennyi pénzt lehet elkérni egy weboldal karbantartásáért, ami napi 1-2 órát venne igénybe?

Figyelt kérdés

Bocsi, de nem tudtam eldönteni, hogy a pénzügyek témába vagy ide írjam, végül emellett döntöttem. -csak ha valakit esetleg zavarna.


Előre is köszönöm a választ!


2011. jún. 23. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értek sem a pénzügyekhez, sem a webhely karbantartáshoz, de szerintem a kérdés jó helyen van. :)

Bizonyosan függ ez attól is, mennyi felkészültséget igényel az a webhely. 1-2 óra egy vérprofi, hat programnyelven bűvészkedő proginfes doktorandusznak, vagy 1-2 óra Pistikének a szomszédból. Alapvetően nem az időt, hanem a tudást kell megfizetni.

Konkrétabb tippet nem tudok, sajnos én csak olyan webmestereket ismerek, akik vagy pofátlanul olcsón (és hitelbe, "majd megadod" alapon), vagy teljesen ingyen vállalnak ennél sokkal több melót igénylő dolgokat.

2011. jún. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

:)

Köszönöm a válaszod!


Egy picit félreértettél,mert a karbantartás alatt azt értem, hogy a megrendeléseket felvenni, levelekre válaszolni, esetleg új képeket feltölteni. Programozásról szó sincs.


Éppen azért szeretnék egy olyan összeget kitalálni, ami egyik részről sem lehúzás.

2011. jún. 24. 08:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Hááát nem tudom én órabérre számolnám.. :D azaz mondjuk 500-1000 Ft/óra attól függően mennyi tudást igényel a dolog.
2011. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
web-programozó vagyok, mely lenne az az oldal, megnézem és megmondom mennyi lenne a reális az adott munkáért
2011. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez az oldal minőségétől függ? Nem attól, hogy milyen munkálatokat kell vele végezni?


Nincs még kész, folyamatban van, de mondom, semmi olyat nem kell vele csinálni, ami programozói tudást igényel.


Köszönöm az eddigi válaszokat! Várom még a saccolgatásokat! :)

2011. jún. 25. 18:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Természetesen függ az oldal "minőségétől": a látogatottságtól. Egy Facebook karbantartásért jóval többet el lehet kérni, mint Mucuska gportal lapjáért.

Viszont ha nem igényel programozói tudást, akkor mindenképpen kevesebbet kérj, mint az egyik válaszoló által említett órabér, és szerintem is az órabéres rendszer a legjobb.

Továbbá kérdéses, mennyire intenzív munka lenne az az 1-2 óra, és van-e kilátás arra, hogy ez a jövőben növekedjen (forgalom nő, több a meló vele?) - akkor érdemesebb az elején kevesebbet kérni, és később drágítani, amikor már "nélkülözhetetlen" vagy. Hosszú távon jobb hasznot hajt.


Mondjuk én saccra... 500/órát mondok, aztán annyi. Bár én napi hat órában ingyen dolgozom az oldalon, szóval tényleg nem tudom. :)

2011. jún. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is valahogy így gondolom.


Az oldal most kerül bevezetésre, tehát eddig egyáltalán nem volt, így eleinte nem sok meló lesz vele, viszont ahogy az emberek kezdik megismerni, úgy nő majd a munka is vele.

2011. jún. 26. 09:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!