Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom használni a TOR...

Hogyan tudom használni a TOR rendszert?

Figyelt kérdés
Egy weboldalt szeretnék megnyitni amit TOR on keresztül lehet csak megnyitni.A böngészőm(chrome) a hivatalos oldalt se engedi megnyitni,valaki elmagyarázná részletesen hogyan tudnám használni?
2011. jún. 15. 00:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne csak a TOR-klienst töltd le, hanem kell hozzá proxyválasztó meg böngészőben aktiválható kapcsoló. Egyszerűbb ha a "Browser bundle"-csomagot választod, ebben kompletten minden megvan:

[link]

(linkek közül az első).

Letöltés után csak valahova ki kell csomagolni, és onnan futni képes.

Amikor elindítod a programod, először kiépül egy anonim kapcsolati háló, majd elindul a csomagba mellékelt böngésző (előzménymentes, privátmódú, java- és sütitiltott firefox), melyben aktiválva van már a proxybeállítás, így egyből tudod használni a http oldalakat is visszafejthetetlen lokációról, illetve hagyma-oldalakat (internet-jéghegy legalja) kizárólag így tudsz megnyitni.

Mivel a program nem a normál hálózatot használja, így sebessége is a kapcsolódók számától függ, de a legtöbb esetben csak a 90-s évek betárcsázós 56k modem szintjét éri el (max 7 KBps), itt nem számít hogy hány tíz megás neted van amúgy, annyival fog működni).

2011. jún. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ,egyetlen baj hogy a böngésző(chrome) nem engedi megnyitni a te általad linkelt oldalt,ilyen szöveggel:


"Amikor biztonságos webhelyhez csatlakozik, a webhelyet tároló szerver a böngészőjének egy "tanúsítvány"-t ad, amellyel ellenőrizhetők az adatai. Ez a tanúsítvány olyan adatokat tartalmaz, mint a webhely internetes címe, amelyet a számítógép által megbízott harmadik fél ellenőriz. Annak leellenőrzésével, hogy a tanúsítványban szereplő cím megegyezik a webhely címével, meg lehet arról győződni, hogy Ön biztonságosan kommunikál a szándékolt webhellyel, és nem egy harmadik féllel (például a hálózatán lévő támadóval).


Ebben az esetben a böngészőnek bemutatott szervertanúsítvány vagy egy köztes CA-tanúsítvány érvénytelen. Ez azt jelentheti, hogy a tanúsítvány rossz formátumú, érvénytelen mezőket tartalmaz, vagy nem támogatott. "


leszedem firefoxot(bár nagyon nem szeretem,hátha azzal megy),még1x köszi a segítséget

2011. jún. 15. 14:22
 3/5 A kérdező kommentje:

Sikerült leszednem,de még mindig nem tudom használni a célra amire leszedtem...

erről az oldalról lenne szó: [link]


a "figure out" egy oldalhoz visz ami ezt írja:


"Getting to Silk Road is tricky. The URL seems made to be forgotten. But don't point your browser there yet. It's only accessible through the anonymizing network TOR, which requires a bit of technical skill to configure."


Namármost ha jól értem elvileg tor on keresztül meg kellene jelennie az oldalnak de ugyanaz jön be mint alapesetben,vagy vmi mást is be kell állítani? ha igen akkor mit és hol?

2011. jún. 15. 14:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Kell a böngészőbe egy Torbutton nevű kiegészítő, amivel ki-be lehet kapcsolni a tor-hálózatra való csatlakozást. Nekem firefox van, nem tudom hogy kezeli a chrome a kiegészítőket.

Elvileg a csomag, amit letöltöttél, abban van firefox (a telepítettől független portable verzió) és benne torbutton, a jobb alsó sarokban írja ki hogy aktív-e vagy nem. Ha aktív, tor-hálózatra csatlakozol, ha nem aktív akkor normál hálózatra. A Tor-programcsomag használata azért könnyű, mert elindítod az alkalmazást, ő magától kiépíti a hálózatot, majd magától felugrik az a firefox amiben a hálózatra való csatlakozás már be van állítva, és onnantól kezdve neked csak a címet kell beírni és bejön.

Ha nem a csomag tartalmát használod, kell egy Torbutton kiegészítő a böngésződbe.

2011. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Letöltöttem a csomagot és ki is írja h sikeresen csatlakoztam a tor hoz +nagyon lassú,tehát tuti h "rajta" vok.de az említett oldalt még mindig nem hozza be cak úgy mint alapböngészővel

valaki ránézne h nála műxik e?

[link]

2011. jún. 15. 16:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!