Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telenor klikk internetröl...

Telenor klikk internetröl tájékoztassatok már?!

Figyelt kérdés
azt szeretném megkérdezni hogy a klikk telefonokosító nettel igaz hogy 3 hónapig netezhetek??és nemtudom hogy ismeritek e a települést Tiszaadonyban is tudnék netezni vele???vagy csak naményban mert az a közelebbi település és nemtom hogy ér ide is a 3G s kapcsolat.LÉGYSZIVES TÁJÉKOZTASSATOK EZEKKEL KAPCSOLATOSAN
2011. jún. 11. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:

-igaz,hogy 3 hónapig ingyen netezhetsz

-és nálatok is megy,nem csak a nagyvárosokban

2011. jún. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2011. jún. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban ingyenes három hónapig, nekem is ilyen csomagom van a Telenornál. Viszont ezt elsősorban mobiltelefonos böngészéshez találták ki (Pl. WAP, Mini Opera), nem számítógépesre. A benne foglalt adatforgalom 100 Mb, ez felett 32 Kbit/s-ra lassítanak. Mobiltelefonon átlagos használat mellet elegendő a 100 Mb (legalább is nekem elegendő szokott lenni, kb. 30-50 Mb megy el egy hónapban).


Technikailag számítógépen is használható (nem korlátozza a Telenor), de azon kicsi ez a csomag. Egyszer a fordulónap előtt kipróbáltam rajta, mivel van 3G modemem. A maradék 50-60 Mb. elég hamar lement, még egy órára sem volt elég (nem töltöttem le vele semmit, csak weboldalakat nézegettem). A 32 Kbit/s viszont rettenetesen lassú számítógépen. Hagyományos böngészőn (Firefox, Internetexplorer, Google Chrome) percekbe tellett, mire bejött vele egy honlap. Ezekkel nem is érdemes használni.

Egy áthidaló megoldás lehet az Opera böngésző turbó funkciója. Az Opera böngésző számítógépes verziója innen tölthető le:

[link]

Ha letöltötted, és feltelepítetted, akkor be kell kapcsolnod az Opera Turbo szolgáltatást, a képen megjelölt ikonra kell ehhez kattintanod:

[link]

Ez tömöríti az adatokat, meg a képeket, így azok kisebb felbontásúak lesznek, illetve blokkolja a flasht (pontosabban kézzel indíthatóvá teszi). Bár ezzel csökken a böngészés élménye, de 3-4-szer gyorsabb lesz a honlap betöltődése.


Ezzel körülbelül 30-60 másodperc volt, mire betöltődött egy átlagos honlap, de már hamarabb lehet olvasni (illetve az aloldalakba belépni), csak a képek töltődnek sokáig. Ezzel a szoftverrel már használható számítógépes böngészésre, bár csak a türelmeseknek ajánlom, mivel egy egyszerű hírportál betöltődésére is meglehetősen sokat kell várni.


Ajánlanék neked magasabb csomagot, ami jobb számítógépes böngészésre, de ott ahol te szeretnéd használni, nagy valószínűséggel nincs 3G/HSDPA hálózat, így a 100 Mb-on belül sem számíthatsz sokkal magasabb sebességre, ott valóban ezzel a csomaggal jársz a legjobban.

Ha csak az emaileidet szeretnéd elolvasni, meg egy-két hírt a nyaralásod alatt - és türelmes típus vagy, akkor arra elegendő lesz ez, de fő internetnek nem ajánlom.


Az Opera böngészőt mindenesetre előre telepítsd fel, mert elég körülményes lenne a mobilinternetről letölteni, és szükséged lesz rá.

Mivel ingyenes a szolgáltatás, ezért egy próbát megér, de ne legyenek nagy elvárásaid, ha számítógépről használod.

2011. jún. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!