Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC Fiber Power 60 esetén...

UPC Fiber Power 60 esetén mennyi az adatkorlát?

Figyelt kérdés
Kaptam tőlük e-mailt hogy túl sok az adatforgalom, és korlátozni fognak ha nem csökkentem.Mennyi a megengedett?
2011. máj. 26. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Megnéztem én is a fiókot, volt benne pár ilyen levél. Először jön egy 80%-os, majd egy 90%-os, majd egy 100%-os adatforgalmi határ eléréséről szóló levél.


Ha elolvastad, benne leírják hogy mennyi (300GB) az a forgalom, amit ha három hónapon át elérsz, lassítani fognak. Elvileg az összes csomagnál 300GB a határ, akár 10 megás a neted, akár 120. De a levél tartalmazza.


Nekem olyan levél jött, hogy ebben a hónapban, és az előző kettőben is túlléptem a 300GB-ot, és főleg ezt feltöltéssel értem el, ezért a feltöltési sebességet fogják korlátozni max 90%-kal. Ez már csak azért is vicces, mert az aszinkron netek miatt így is nevetségesen alacsony a feltöltési sebesség, mégis azt húzzák le a letöltés helyett. Ez a levél 11-én jött, de csak ma olvastam, mégis elég megengedő a korlát (tehát eddig nem tűnt fel). Most indítottam egy letöltést, a 30Megabites net ugye 3840KBps maximumot jelent, mégis 3883-al stabilan tölt. A 3Mbites feltöltés, amit lassítanak, az 384KBps, de sikerült vele 369KBps-ot elérni, és most is 300fölött stabilan tartja.


És ez csak 30/3, a 60-assal még nehezebb ezt betartani, főleg ha fájlcserélést is folytatsz. Viszont a kliensekben van titkosított adatfolyam, amit a UPC nem tud szűrni, legalábbis ahányszor néztem az adatszámláló oldalukat, töredéke volt annak, mint ami a tűzfal vagy a torrentkliens valósan számolt. Amikor volt 600GB adatforgalom, kb. a felét számolta el. Nemrég csak a torrentkliens tiltotta le magát, mert elérte a beleírt 1TB-os korlátot 31 nap alatt, mégis miután meg lett emelve a korlát 1,5TB-ra, ugyanúgy max sebességgel osztott tovább. Most is böngésző+torrent letöltéssel erre a hónapra megvan az 1,5TB, mégis a UPC ebből 565GB-ot számolt el, vagy látott. Plusz a korlátozásuk sem szigorú, vagy a kliens játssza ki (2.0 verzió feletti képes).

2011. máj. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!A 300 GB adatforgalom akkor le- és feltöltés együtt ugye?
2011. máj. 26. 11:26
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt hol látom hogy a UPC mennyit számol?A weboldalukon nem találtam ilyesmit.
2011. máj. 26. 11:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, letöltés+feltöltés=elszámolt adatforgalom


A levélben is le volt írva a forgalomszámoló oldal, a UPC-s adatokkal kell belépni:

[link]

2011. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!