Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell átállítani a Wi-fi...

Hogy kell átállítani a Wi-fi (bőveben lent)?

Figyelt kérdés
Olyan problémám lenne,hogy vettünk egy új Wi-fi-t ami vezeték nélküli kapcsolatra is képes és az internethez sikeresen csatlakoztattam a Wi-Fi-t de ha kihúzom az ADSL kapcsolatot az említett Hardverből és akkor nincs net de a Wi-fi-nek elméletileg vezeték nélküli kapcsolatra is képes. Egyszerűen nem tudok hogy hozzá kezdeni. Segítséget várok előre is köszönöm.
2011. máj. 25. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Le tudnád ezt írni érthetőbben? Így nehéz segíteni!
2011. máj. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsi:) Na a Wi-fi a vezeték nélküli kapcsolaton alapszik. De vezeték nélkül nem engedte telepíteni így be kelet dugnom a pcinkből az adsl-t és csak úgy engedte feltelepíteni, de ha kihúzom az adsl-t amit a gépeinkbe dugunk be akkor nincs net. És arra vagyok kíváncsi, hogy én ezt hogy tudnám beállítani, hogy a vezeték nélküli kapcsolat létre jöjjön. Remélem már érthetőbb :D
2011. máj. 25. 20:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól tartok, még mindig nem válaszolható meg a kérdés, némi fogalomzavart érzek benne.

Mert én vettem egy Routert, amiben van WIFI, van egy laptopom, amiben van Wifi, van egy okostelefonom, amiben van WIFI, (ezek közül lehet mindegyik wifi nélkül is!) azaz ezek az eszközök alkalmasak WIFIs kapcsolatra, de egyik sem csak úgy "WIFI".

Ha Te a NETet a szolgáltatódtól ADSL modemen keresztül kapod (ezt Te írod), akkor miért csodálkozol, hogy nincs NET, ha kihúzod azt a kábelt, amelyiken a NET érkezik?

A WiFis eszközök (néhányat felsoroltam) akkor képesek NET kapcsolatra, ha max. 15m-en belül van egy telepített WiFi adó )AP, HotSpot)és szabadon, bárki által használható.

Ha ez nincs, akkor nincs WiFis netezés.

2011. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bár nem értem, mit írsz de:

A wifi routert összekötöd a géppel belelépsz és beállítod a wizardjával a netes kapcsolatot.

Széthúzod és a wifi routert összekötöd az adsl modemmel.

Írd le a pontos típusát is.

2011. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 P.O.C. ***** válasza:

Ezt a Wi-Fi dolgod te nagyon félre érted. A modemnek a és Wi-Fi routernek folyamatos vezetékes kapcsoltban kell lennie.

Szerintem triviális, hogy ha kihúzod a modemet a routerből az Internetkapcsolat is megszakad.

A Wi-Fi arra kell, hogy vezeték nélkül is lehessen róla netezni, laptopokkal, okostelefonokkal stb..

Konfigurálni is vezetékes kapcsolattal célszerű őket.


Itt egy kis olvasni való (szerintem ez megvilágítja majd a dolgot számodra):

[link]

2011. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha az előző nem elég, akor semmi...
2011. máj. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De nem a modemből akarom kihúzni hanem a gépekből és úgy akarok vezeték nélküli kapcsolatot teremteni a pc-kel, vagyis nem én hanem egyik ismerősöm, de addig nem tud nyugodtn aludni amég meg nem kérdezem mert azzal én is tisztába vagyok hogy a modem és a routerhez kell a vezetékes kapcsolat. És hiába mondtam én is addig nem bír nyugdton lenni .
2011. máj. 25. 22:51
 8/11 anonim ***** válasza:

"De nem a modemből akarom kihúzni hanem a gépekből és úgy akarok vezeték nélküli kapcsolatot teremteni a pc-kel..."


Akkor viszont a PC-khez kell valami ilyesmi:

[link]

2011. máj. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 P.O.C. ***** válasza:

Az esetek 99% -ban a modem ott van az asztali gép mellett, ha ez után a delikvens Wi-Fi routert vesz, az is ott lesz mellette. Hogy ez esetben mi a halálnak kell azzal a Gépel is Wi-Fi kapcsolatot létesíteni, és emiatt pár ezer forintér Wi-Fi adaptert venni? Szal nem vágom! A Vezetékes kapcsolat még mindig gyorsabb és biztonságosabb, mint a Wi-Fi.

Még ha lenne egy másik asztali gép, egy másik szobában, akkor még én is azt mondanám, hogy azzal praktikusabb Wi-Fi kapcsolatot létesíteni, de így...

2011. máj. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valaki ki tudta hámozni, hogy a WiFi képes eszköz ebben a meg nem határozható konfigurációban hol van elhelyezve? Mert én nem tudtam kitalálni, vagy keveset ittam...
2011. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!