Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha laptopba kábelen jön az...

Ha laptopba kábelen jön az ADSL internet azt megoszthatom a wifi-n keresztül?

Figyelt kérdés
Androidos telefonnal szeretnék csatlakozni, de sajnos nincs wifi routerem. Windows XP oprendszer van a laposon.
2011. máj. 24. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
ahhoz wifi hotspotot kell csinálni, az meg nem szokták tudni. (pár okostelefon tudja pl)
2011. máj. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 VODKA0710 ***** válasza:
A laptop-on létre lehet hozni egy un. Ad-Hoc hálózatot, amire rá tudsz csatlakozni más WiFi képes eszközzel (androidos telefon). Mivel rengeteg leírás van erről, most nem írnám le ide is. Google-ben próbáld megkeresni: Ad-Hoc hálózat készítése vagy ADSL megosztás Ad-Hoc vagy ADSL megosztás WiFi-vel.
2011. máj. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem árt wifi routert beszerválni, már 5e FT környékén lehet kapni egyet.
2011. máj. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első kettőnek köszönöm. A harmadikkal nem sokat értem.
2011. máj. 26. 15:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 3.

A gépen levő wifi megosztással az a baj, hogy akkor, a gépnek bekapcsolva kell lennie. A routernél ilyen probléma nincsen, ráadásul ha akarod, még torrentezhetsz is rajta, így éjjel - nappal mehet, a gépedet közben ki is kapcsolhatod (persze az ilyen router már 10e Ft környékén van, bár lehet, hogy kicsivel emeltek az árán).

2011. máj. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 VODKA0710 ***** válasza:
Szerintem azzal a válasszal az volt a baj, hogy nem a kérdésre válaszol. Ha laptop-al akarja, akkor nem router-t akar venni. Ez olyan, mintha azt kérdezné valaki, hogy hány óra, te meg azt mondanád, hogy nem esik az eső.
2011. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rossz pillanatomban reagáltam...

Viszont az utolsó válaszadónak igaza van.


Tisztában vagyok vele hogy milyen lenne venni egy WIFI routert, viszont engem ez a másik megoldás érdekelt valójában. Még akkor is, ha bekapcsolva kell lennie a gépnek.


Jó való igaz, a 3. válaszadót is jószándék vezérelte, elvégre az is egy lehetőség. És lehet más kérdező azt mondta volna rá hogy ,,Ja tényleg" :)


Csak én vagyok olyan aki úgy vár megoldást ahogy leírja és nem alternatívákat. ;) Remélem nincs harag!

2011. máj. 27. 22:09
 8/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem azzal a válasszal az volt a baj, hogy nem

a kérdésre válaszol. Ha laptop-al akarja, akkor nem

router-t akar venni."

Mivel már a kérdező is pontosított, hogy csak a laptpját akarja használni, így már más, de én azért is ajánlottam a routert, mert azt sokkal jobban lehet használni, a beállitásokon hamar túl vagy, nem úgy mint a laptopon. Csináltam már hasonlót, pontosabban két win7-es gépet köttem össze wifin keresztül (igen, a leírás alapján, bármely más géppel is rá lehetne csatlakozni, de mobillal is, igaz adat továbbítás céljából). Azt azért megjegyzem, hogy vannak olyan programok, amik segítségével, pillanatok alatt megoldható ez.

"Ez olyan, mintha azt kérdezné

valaki, hogy hány óra, te meg azt mondanád, hogy

nem esik az eső."

nem vagyunk angolok, ezért is, inkább a karóra megvételét javasolnám.

2011. máj. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!