Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol találok 3D-s képet vagy...

Hol találok 3D-s képet vagy videót?

Figyelt kérdés
A Westend City Centerben a moziban már hazavihető polgárszűrös 3D-s szemüvegeket adnak.Van olyan videó vagy kép a neten ami érhatású ezzel a szemüveggel?
2011. máj. 22. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van is, polarizált fényt kibocsájtó monitort nem adnak hozzá...
2011. máj. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mármint a szemüveghez.
2011. máj. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 VODKA0710 ***** válasza:

"Ha van is, polarizált fényt kibocsájtó monitort nem adnak hozzá..."

Ez nem teljesen így működik. Az LCD monitorok magukban igen is polarizált fényt adnak, viszont csak egy irányba polarizáltat (nem tudom pontosan, hogy melyik irányba, tegyük fel, hogy függőlegeset). Na most a 3D-s polarizált LCD-k is ugyanezen az elven működnek, csak 2 LCD panellal. Egymás mögött. Az egyik vízszintesen polarizált, a másik függőlegesen. A szemüvegen is az egyik fele függőlegesen polarizált, a másik fele viszont vízszintesen. És kb. kész is. A jobb oldali képet például a vízszintes LCD-n küldi, azt a szemüveg függőlegesen polarizált része fogja átengedni, tehát a jobb fele. A bal oldalit meg a függőleges LCD-re küldi, azt a szemüveg vízszintesen polarizált része fogja átengedni, tehát a bal fele.

Na most az a probléma, hogy kijött ez a villogós 120Hz-es 3D is, ami - saját véleményem szerint - nem olyan jól sikerült, mint a polarizált, viszont olcsóbb. Így a polarizált monitorokat egyre kisebb körben lehet majd megvenni. Már most is csak az IZ3D-t ismerem, akik még foglalkoznak ilyennel, de ők is inkább a villogós, 120Hz-esre mennek.

2011. máj. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenesetre én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy egy 3d szemüveg nem elég ahhoz, hogy 3d képet nézzünk, hanem kell egy vele kompatibilis monitor.
2011. máj. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 VODKA0710 ***** válasza:
Ja, értem. Végül is, azt sikerült :D
2011. máj. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!