Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ingyenes domain-t el lehet adni?

Ingyenes domain-t el lehet adni?

Figyelt kérdés
Például ha van egy olyanom, hogy valami.atw.hu(ez nem az enyém), megpróbálhatom eladni a vaterán ? Úgy értem, hogy a jelszavát, mert tudom hogy maga az oldal nem az enyém, tehát a kérdésem az, hogy lehet-e értékesíteni ingyenes domain nevet, legális-e...
2011. máj. 11. 10:31
 1/5 A kérdező kommentje:

...és erre a kérdésre: Szerinted miért vennék meg?!


A válaszom:


-mert mondjuk a "valami" helyén olyan szó van, ami ritka. Azaz, értitek. Mondjuk kutya. Remélem érthető...

2011. máj. 11. 10:35
 2/5 anonim ***** válasza:

nem, biztos hogy nem adhatsz el ilyet, benne van az ászf-ben is minimum. ha meglátják vaterán, vagy akárki szól érte hogy árulod úgy törlik az oldalt a p@csába hogy csak no (: Pont azért, mert nem a tied.


Foglalj le PÉNZÉRT olyan domain neveket amiket te jegyeztetsz be, és a frappánsabb, jól csengő nevekért esetleg valaki komoly pénzt fizethet a jövőben. Persze ha nincs már regelve...

Ez nem nagy költség, ebből ha ügyes vagy TALÁN idővel csinálhatsz pénzt, de a nagy semmiből, meg ingyenes marhaságokból semmi nem fog összejönni.

2011. máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy ingyenes domaint nem annyira komoly, hogy értéke legyen.

Cégeknél, szervezetknél szokott olyan lenni, hogy ha az ő nevükkel rendelkezdő domain már létezik, akkor kivásárolják a tulajt, mert nekik kell az egyértelmű név.

Viszont egy hivatalos oldal nem fog ingyen domain alatt futni (mert komolytalan, amatőr, piti megoldás lenne), így egyrészt nem érné meg költeni rá, magánembereknek meg pont az ingyenes lehetőség a lényeg, így inkább addig keres egy nevet ingyen, amíg el nem fogadja a rendszer.


Azt is nehéz lenne meghatározni, hogy milyen értéket képvisel egy ingyenes domain, hiszen aki megveszi, az nem biztos hogy az adott tartalmat szeretné rajta látni, ezért azt vagy módosítja, vagy lecseréli, és megint azt a vége hogy egy üres tárhely van egy "jól hangzó" ingyenes domainen, amiért még fizetett is, más meg ugyanazt kapta ingyen.

2011. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Meddő próbálkozás! Én biztos nem vennék ingyenes aldomain-t és biztosan lebeszélném azt is aki ilyesmit tervez, ugyanis ez aldomain és nem "igazi" domain. Ma már egy tisztességes domain ára sem eget verő, ráadásul nem vagy függésben egy harmadik cégtől, aki ha gondol egyet és megszünteti az ingyenes szolgáltatását elvesztem az aldomain-emet.
2011. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és hogy nem hordott le senki, hogy még ebből is pénzt akartam csinálni! :) De ha még törvénytelen is, akkor persze meg sem próbálkozom vele. Sőt akkor csinálok rájuk weblapot,mert gondolom azért egy oldalra például ami a motorokkal foglalkozik,nagyobb eséllyel talál rá a google, ha mondjuk a címe motorok.atw.hu, és nem jokismocik.atw.hu...illetve jobban megjegyezhető az oldal címe is. Minden jót!
2011. máj. 11. 12:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!