Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router gond? Fontos!

Router gond? Fontos!

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy wifis routert. (Tp-Link 150 mbps) Egy Acer notebook-al használnám elsőkörben. Nem nagyon értek a számítógépekhez. A problémám a következő: a routert bedugtam a konvektorba, összekötöttem a modemmel. Viszont a számítógépem nem ismeri fel. Azt írja a használati utasítás, hogy az "ethernet hálózati berendezéseket csatlakoztassa a számozott pontokhoz, a router oldalán". Ez mit jelent?

Hogyan kell a böngésző segítségével elvégezni, a konfigurálást? Számokat kéne beírnom, de azt nem találja a böngésző. Innentől kezdve, az admin nevet meg a jelszót sem tudom megadni. Mit csináljak?


2011. máj. 5. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
először kábellel kéne összekötni a routert a notebookkal [a kábelt bedugod a számozott portok valamelyikébe a routeren] és úgy beírni a böngésző címsorába a szánokat.
2011. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod. A dobozban volt egy kábel, aminek olyan a vége, mint az adsl neteknek. Ez lenne az RJ45 csatlakozóval rendelkező ethernet kábel? És ezt dugjam be a gépembe, aztán a router egyik számozott pontjába? És akkor a normál net kábelt, a wan pontba, meg a modembe. Nem tudom ez fontos-e, de a modem egy pici doboz, szóval nem olyan normál, ami villog meg ilyesmi. Ez digi basenet.
2011. máj. 5. 21:27
 3/10 anonim ***** válasza:
ami jön kábel a modemből azt bedugon a "wan" aljzatba(ugye ez a bejövő),és ezt ossza meg a router.utánna az egyik számozottal kötöd össze a géped(ez a kimenő)azért van belőle sok.és ezután szerintem felkell hívnod a szolgáltatót mert nem fog működni(legalábbis nekem nem ment)és van a router alján 1 hoszú szám(ip) azt megkell adnod a szolgáltatónak telefonon,ő átállítsa és pár perc múlva megy a net.esetleg ha összekötöd és egyből megy akkor szerencséd volt :D
2011. máj. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már úton van a segítség. :) Még egy kérdésem lenne. Ilyen netem van, a basenet. [link]


Most azt írja ki amikor csatlakozott, hogy 1 gbps. Eddig nem ezt írta ki. Ez most jó vagy rossz?

2011. máj. 5. 21:55
 5/10 anonim ***** válasza:

azt már nemtudom :D :/ bocsi

de azért kaphatnák egy zöld kezet? :P

2011. máj. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze, köszi.
2011. máj. 5. 22:03
 7/10 anonim ***** válasza:
köszönöm :D
2011. máj. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hello!

Ha összekötötted a laptopot és a routert a -többek között általad is- leírt módon, akkor az adott ip címen ( 192.168.1.1 v valami hasonló ) be tudod állítani a routert. Sajnos a digi internet oldalát nem akarja megnyitni, úgyhogy nemtom megnézni, milyen neted van, de ha ASDL, azaz telefonvonalon jön, akkor az adsl ( vagy PPOPE) lehetőséget kell választani a router beállításánál és meg kell adni a adsl jelszavát és felhasználónevét. Ha nem telefonvonalon jön, akkor kiválasztod a beállításoknál a legalkalmasabbnak látszót. Ha kábeltévén jön a neted, akkor van olyan, hogy azt a hosszú karaktersort a router alján - ami nem ip, hanem MAC cím, de mind1- be kell diktálni, vagy [ és ez is elég egyszerű] a routered MAC címét kell átállítani, hogy megegyezzen a notebookéval. Ezt általában magától elvégzi a router, vagy megkérdezi, hogy elvégezze e ( Clone MAC adress), ha a kábelnet lehetőséget választod ki a beállításoknál.


Az, hogy 1Gbps-t ír ki amikor bedugod a kábelt, nem jelent semmit. Illetve azt, hogy a router és a gép között olyan sebességű az adatátvitel, de ettől az interneted nem lesz gyorsabb se meg lassabb sem.

2011. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a szám amit beírok, egy angol honlapot nyit meg. Ezt lefordítottam, de nincs olyan, hogy admin meg jelszó. Nem értem én ezt az egészet. :( Azt olvastam a routerem honlapján, hogy nem megy adsl nettel. Ez igaz lehet?
2011. máj. 5. 22:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem igaz.

Megy adsl nettel is.

2011. máj. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!