Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jogvédők? (Kérdésed túl...

Jogvédők? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Érdekes mód a jogvédők támadják a torrentletöltő oldalakat, de pl. ilyeneket hogy data.hu, addat.hu nem veszik észre? Úgyértem, hogy ez a 2 fájlmegosztóoldal abból tartja el magát, hogy filmek játékok vannak rjta és a felhasználó fizet azért hogy letölthessen. Vagy ott van az FSX.hu (ami elég kezdetleges oldalnak tűnik, tekintve az 50megás feltöltési határt meg az előfizetéssel is lassúnak mondható letöltést), aminek a szerverein szerint nincs semmi más, mint a jncsiweb.com/sfree által feltöltött 859 (!!!) sorozat eddigi összes része SD-ben meg HD-ban. Szóval ez az FSX a jogvédett tartalmak melegágya. Bezzeg a torrentet azt támadják?
2011. máj. 5. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Torrent oldalak még mindig vannak.

A feltöltés az illegális, a letöltés nem. A fájlszervereket, FTP tárhelyeket sem hagyják mindig békén, csak nem mindig beszélnek róla. De ha nem a neten osztják meg egymás között, akkor úgyis találnak ki mást, pl. Senceparty (ha jól írom a nevét).

2011. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

magyarországon ezek nem jellemzőek. persze van ilyen, van ilyen magyar szerver is, de ezekről csak akkor lehet rendesen letölteni, ha előfizet rájuk az ember. arra meg az emberek többsége sajnálja a pénzt. (nekem van vagy 2 tucat sorozatfüggő ismerősöm és csak nekem van előfizetésem, az is filesonic, a többiek sajnálják a havi 2eFt-t a dologra, inkább torrenteznek)


ráadásul egy rendes torrent szerverről csak akkor tudsz letölteni, ha vissza is osztasz dolgokat megfelelő mennyiségben, azaz a torrent technológia eleve termeli a jogsértő embereket.


magyarországról viszonylag kevesen foglalkoznak feltöltéssel adatszerverekre, és akik igen (pl. kacz), azok sem nagyon használják a magyar oldalakat.


idehaza nem nagyon van teteje üldözni ezeket az oldalakat, a külföldieket meg üldözik a külföldi jogvédők. (a hotfile-nak nemrégiben csaptak oda egy nagyot, de akkorát, hogy gyakorlatilag teljesen lekerült a megosztó palettáról, szinte senki nem használja már. mondjuk van helyette 10 másik...)

2011. máj. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"persze van ilyen, van ilyen magyar szerver is, de ezekről csak akkor lehet rendesen letölteni, ha előfizet rájuk az ember. arra meg az emberek többsége sajnálja a pénzt. (nekem van vagy 2 tucat sorozatfüggő ismerősöm és csak nekem van előfizetésem, az is filesonic, a többiek sajnálják a havi 2eFt-t a dologra, inkább torrenteznek)"

Ezen nem hiszem, hogy csodálkozni kéne. Én sem fizetnék havi 2 ezret, hogy leszedjek valamit, inkább a torrentet választom. Azért vannak még fizetős FTP-k, amik direkt ebből akarnak pénzt kaszálni, bár van olyan is, ami átverés, mert szinte semmit sem lehet leszedni. Arról meg ne is beszéljük, hogy szinte mindennap kapok ilyen szánalmas e-mailokat, hogy töltsek le filmeket erről és erről az oldalról (arról nem is beszélve, hogy hülyébbnél, hülyébb csajozó/pasizó dumákat írnak bele).

"ráadásul egy rendes torrent szerverről csak akkor tudsz letölteni, ha vissza is osztasz dolgokat megfelelő mennyiségben, azaz a torrent technológia eleve termeli a jogsértő embereket."

Ez a torrenteknél levő szabály, ebben igazuk is van.

Ha nem nagyon töltenék vissza, akkor meg azzal lenne a baj, mert túl lassan jönne le. Azzal én nem vitatkozok, hogy jogsértés-e ez.

Azért nem játszom az álszentet, de pl. a Linux frissítések is így működnek, p2p alapon. Más, legális hálózat is működik ezzel és sokkal jobban jártak vele.

"magyarországról viszonylag kevesen foglalkoznak feltöltéssel adatszerverekre, és akik igen (pl. kacz), azok sem nagyon használják a magyar oldalakat."


"idehaza nem nagyon van teteje üldözni ezeket az oldalakat, a külföldieket meg üldözik a külföldi jogvédők. (a hotfile-nak nemrégiben csaptak oda egy nagyot, de akkorát, hogy gyakorlatilag teljesen lekerült a megosztó palettáról, szinte senki nem használja már. mondjuk van helyette 10 másik...)"

Meg a rapidShare-vel voltak még elfoglalva. Mert az hagyján, hogy tűri, de ebből hasznot is húz, meg direktben könnyíti a dolgot. Ezek azért igazak, ami be is tett a jogvédőknek.

2011. máj. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!