Az én szolgáltatómnál mindenkinél a netre látszó IP ugyanaz, akkor egy külső hogy tudja elérni az én gépem appserver-ét, milyen ip-n?
Logikusan gondolkozva úgy hogy elsőnek a netre látszó ip aztán a belső konkrét számítógépem ip-je azt a kettőt gondolom nem lehet úgy hogy x.x.x.x-y.y.y.y és akkor megvan.
De akkor ezt hogy lehet megoldani?
""Az én szolgáltatómnál mindenkinél a netre látszó IP ugyanaz..." Elég valószínűtlen, hogy éppen a kérdezőnél helyeznék el azt a routert, amelyik az összes előfizető (vagy legalábbis előfizetők nagyobb csoportja) részére végzi a címfordítást. "
A kérdező nyilván arra gondolt, hogy több gépe van otthon és mindegyiknek ugyanaz a külső IP címe, mert a kérdező SAJÁT routere NAT-ol... Azt hittem ez neked is egyértelmű-.-
Nem hiszem hogy ennyire félrefogalmazott volna a kérdező, ahhoz túlságosan összeszedetten ír. Bár ezt sem lehet kizárni. Sokkal valószínűbb hogy az van amit ír, hogy a szolgáltatója privát tartományból osztja a címeket.
De majd a kérdező megmondja hogyan értette.
"Tényleg nem láttál még ilyet? :)"
Nem. De szerintem nem is tipikus ez, maximum az ilyen kis, falusi szolgáltatók csinálják.
Azt azért nem mondanám. Az viszont igaz, hogy jellemzően vezeték nélküli és mobil szolgáltatók. Olyan kis falusi szolgáltatók mint mondjuk a Telenor. :)
Most már aztán tényleg kíváncsi vagyok milyen internetje is van a kedves kérdezőnek.
Itt van a szolgáltatóm elterjedtsége: [link]
ez a kép persze kint van vagy 5 éve, szóval már minimum dupla ilyen elterjedt.
És nálam bizony semmilyen switch, router, modem nincsen!
Panelházban lakom, és a tetőn a liftházba van megoldva az elosztás, hogy hogy router, switch azt nem tudom, de nekem onnan csak egy kábel jön le be közvetlen a gépbe.
A netre látszó IP a város másik szélében lakó havernak is ugyan az, sőt a 30 Km-re lévő faluban akinek tetőantennás, mikrohullámú netje van, annak is ugyanaz az IP.
Zöld levelessel tényleg jobban érthető, köszi! :)
Amúgy nem könnyebb lenne az élet, ha létezne ilyen, hogy ha keresel egy gépet és az belső hálón van, akkor lehetne két IP-t leírni.
Elérhetősége a következő lenne: x.x.x.x--y.y.y.y?
Ja és ugye vannak a routerek, azok működhetnek NAT módban, na és még milyenben?
Tudnátok adni egy oldalt ahol leírják az összes üzemmódot sima és WLAN-os routereknél?
"Amúgy nem könnyebb lenne az élet, ha létezne ilyen, hogy ha keresel egy gépet és az belső hálón van, akkor lehetne két IP-t leírni."
Alapvető dolgokkal nem vagy tisztában sajnos...
Azt nem vitatom, hogy nem értek hozzá profin, ezért csak felvetettem. :)
(Viszont egyet hibáztam, nem tettem kérdőjelet a végére.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!