Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valamit letöltök internetrő...

Ha valamit letöltök internetről, azt felhasználhatom az üzletemhez?

Figyelt kérdés

Ajándék tárgyakat szeretnénk nyomtatni,és az internetről letöltött képeket használnám fel (állatok,rajzok stb.).

Plusz találtam kész képkereteket is,melyek letölthetők.Ez legális?


2011. ápr. 5. 21:03
 1/3 A kérdező kommentje:

Ilyesmikre gondoltam: [link]

Vagy: [link]

2011. ápr. 5. 21:11
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy szerzői jog védi-e.

Illik megkérdezni a honlap tulajdonosától.

Amúgy nagyon sokan használnak fel netes anyagot minden megkérdezés nélkül. De az természetesen nem legális.

2011. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én már láttam viszont saját munkáimat más weboldalán. És pont olyanokat amikkel több hetet dolgoztam. Sőt még amikor kérdőre vontam, miért is rakta fel 3d látványterveimet a weboldalára, volt képe azt válaszolni, hogy saját alkotásai. Írtam neki, hogy mutasson már screenshotokat a scene-k tervezésének folyamatáról, erre ő azt válaszolta, hogy a scene-k már nincsenek meg, csak a kész képek. Megírtam neki, hogy az ügyvédem fel fogja keresni , ha nem takarítja le a munkáimat a honlapjáról. Egy napon belül le is szedte őket a weblapról.

Az esetemből szerintem te is megértheted, hogy miért is nem érdemes a szerzői jogokat figyelmen kívül hagyni. És a legaljasabb dolog, ha más munkáit referenciaként használod fel. Az ember megcsinál valamit keserves munkával, és más pedig felhasználja sajátjaként!

Az ilyet emberszámba sem veszem.

2011. ápr. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!