Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vaterán a családi bankszámlát...

Vaterán a családi bankszámlát adjátok meg vagy készítettek a vaterának egy külön számlát?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 06:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi értelme lenne külön számlát csináltatni?

A sajátomat adtam meg.

2011. márc. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olyat adj meg amiről tudsz átutalni.
2011. ápr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha Eladó vagy, akkor jobb óvatosnak lenni...


Tudnod kell, hogy a Vatera jelenti az Eladók forgalmát az Apehnak (ezt könnyű nyilvántartaniuk, mert az eladások után kell jutalékot fizetni) és ha egy bizonyos összeget meghaladja az eladás, akkor jelentkezik az Apeh és szépen megbüntet!...


Szóval, ha Eladó vagy :

- nyiss külön bankszámlát a Vaterás bevételeidnek és jutalékok kifizetésére...

- időnként cserélgesd a regisztrációdat a Vaterán (más-más néven regisztrálj be, más adatokkal)...

- időnként nyiss újabb bankszámlát, hogy ne tudják követni a bevételeidet...


Ha csak vásárló vagy, akkor nem kell óvatoskodni!

Nyugodtan átutalhatod a vételárakat a családi bankszámláról is.

2011. ápr. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Végre egy értelmes válaszoló. Köszönöm a választ. és ha csak egy pár darab valamit szeretnék eladni akkor nem jelentkezik az Apeh
2011. ápr. 6. 17:17
 5/8 Perei Viola válasza:

SZJA törvény 58.§ lényege MAGÁNSZEMÉLYEKRE VONATKOZÓLAG!!

"Aki egy év alatt kevesebb mint 800.000 forint értékben árusít annak nem kell adóznia,és nyilvántartást sem kell vezessen."


1. Az adózás alapja nem az árbevétel,hanem a haszon.Azaz az APEH számára adóztatni kívánt jövedelem.

Mindegy hogy milyen összegben adsz el ha van nyilvántartásod,vé­teli jegyeid,számlá­id,adásvételid,(ki és bemenő)akkor csak az a lényeg ha 5.000.000 Ft-ért adtál el de igazolod hogy 4.600.000 Ft-ért vetted és a Vaterának fizettél 300.000 Ft jutalékot akkor az adóztatható jövedelmed 100.000 Ft (bár itt még arányos net előfizetési ktg.telefon,pos­tai díjak az ingyen postára,üzemanyag.ktg is levonható de dolgozzon a ti könyvelőtök is kicsit:))

2. Ha nincs számlád,vételi,je­gyed,adásvéte­lit,örökösödé­si papírod,ajándé­kozási szerződésed akkor az APEH azt mondja 25% a hasznod (ami irreális a netes kereskedelemben,me­gér egy próbapert)

és a 800.000-ret véve alapul 200.000 Ft-ot adóztat meg.

3. A haszon adókulcsa 25% tehát 50.000 Ft-ot kell fizetni ha az igazolt jutalékok és költségek után 800.000 Ft a bevételed.

4. FONTOS!!!

EZEK A SZABÁLYOK CSAK MAGÁNSZEMÉLYEKRE VONATKOZNAK,MA­GÁNVÁLLALKOZÓK­RA ÉS CÉGEKRE NEM!!!"

2011. ápr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Perei Viola válasza:

Még mindig az előző válaszoló vagyok. Válaszolva az eredeti kérdésedre, szerintem teljesen felesleges új bankszámlát nyitni. 4 éve vagyok rendszeres vaterázó és soha semmilyen problémám nem volt, sőt az ismerőseimtől sem hallottam, hogy a bankszámlájukkal valami baj lenne.

Ha venni is akarsz termékeket, akkor tudom ajánlani a netbank szolgáltatást, mert ekkor nem kell állandóan bemenni a bankba utalgatni és ráadásul nem számol fel utalási költséget bármelyik banknak is utalsz.

2011. ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
helló köszi a válaszod rendesen leírtad az adózást. nekem van netbankom szerintem is nagyon jó
2011. ápr. 7. 17:53
 8/8 Perei Viola válasza:

Örülök, hogy segíthettem! Lehúztam az apeh-ban jó pár évet, most meg a könyvelő iparban munkálkodom, tehát láttam már mind a két oldalt. :))

További szép napot!

2011. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!