Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tiltsam le a copyzást a...

Hogy tiltsam le a copyzást a blogomon?

Figyelt kérdés
Blogot írok már mióta, és tettem be látogatószámlálót...ami kiírta hogy pl.455 szó was copied, és az egész bejegyzéseimet kimásolják, de fogalmam sincs hogy tiltsam le őket. Azt se tudom kicsodák, mert akkor már IP címet tiltottam volna. Milyen HTML kóddal vagy, mi mással tudnám megakadályozni a koppincsolást?
2011. márc. 29. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ami nyilvánosan megjelenik, azt le is lehet másolni, hiszen a megtekintéshez is már le kell tölteni a megtekintő gépére. (Szakmabeli vagyok.) Letiltani ezt nem lehet. Meg lehet nehezíteni, értelmetlenné tenni. Például úgy, hogy nem a szöveget teszed be, hanem készítesz egy képet a szövegről és a képet teszed be. Vannak még olyan kódok, amikkel elkapható az egérkattintás, és valami másik menüt lehet felhozni ilyenkor, amiben nincs másolási lehetőség, de ez nagyjából értelmetlen, mert én )és mindenki aki egy kicsit is ért hozzá) ilyenkor megnézem az oldal forrását, és kész. Kikerültem ezt. Tehát szerintem a leginkább az keseríti meg a kimásolást, ha pixelek vannak ott betűk helyett. Ennek meg az a hátránya, hogy több helyet, és nagyobb sávszélességet foglal.
2011. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
megha még képekbe is lenne képernyömetszövel kilehetnevágni
2011. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"megha még képekbe is lenne képernyömetszövel kilehetnevágni" - örülök, hogy megértetted, amit mondtam. :D


NEM lehet megakadályozni, ha azt akarod, hogy letöltsék. Viszont így további fáradtság a visszaalakítása szöveggé, a képen meg elhelyezhetsz vízjelet, ami biztosítja, hogy ha el is viszik, a későbbi megtekintők lássák, hogy te vagy az eredeti jogtulajdonos. ENNYIT tehetsz. Vagy nem mutatod meg magad a világnak, és akkor nem is viszik el, mert nem tetted ki. Az is egy lehetőség.

2011. márc. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

jó jó de egy átlag blogos lopkod a blogomról és kétlem hogy annyira értene hozzá hogy kikerülje a tiltást


találtam tiltó kódot meg minden de a blogon nem működik, hogy illesszem be? számtalanszor mondták hogy a head-be, de az egész kód össze van kuszálva, egyszerűen head-je sincs...

2011. márc. 30. 13:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!