Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire megbízhatóak az IP...

Mennyire megbízhatóak az IP lokátorok? A saját IP-mre egy 300 km-re lévő várost írt ki.

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosan, ennyire megbízhatóak:D
2009. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sokszor 1-2 éves adatbázisokból dolgoznak, azok se mindig pontosak. A szolgáltatók meg egyik napról a másikra megváltoztathatják, melyik területre milyen IP-ket osztanak ki. Eddig én csak Sopron helyett Miskolccal találkoztam, máshol nagyobb eltérést nem tapasztaltam.
2009. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem azok.. Attól még, hogy pl pesti vagy, lehet egy szegedi netszolgáltatód, és akkor valószínű, hogy Szegedet adná be városnak.. Szóval ezekben nem nagyon lehet megbízni (:
2009. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az IP lokátor annyit tud, hogy ki a szolgáltatód. Annak néhány szervere árulkodó lehet, de a lényeg, hogy megkaphatja mondjuk egy soproni t-com előfizető ugyanazt az IP-t ami pár perccel korábban még egy nyíregyházi előfizetőnél volt. Tracerouteból talán kicsit több kinyerhető, de ott csak akkor, ha a szolgáltató a szervereinek a városnak megfelelő neveket ad. Ez nem mindenhol van így, tehát abszolút nem ad pontos képet egy IP2Location oldal. Nekem pl a

[link]

oldal azt írja, hogy Budapesten vagyok. Pedig az IP címem évek óta fix, és a hely Bp-től 35km-re van.

2009. febr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!