Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mac cím szűrést alkalmazok...

Mac cím szűrést alkalmazok egy wifi roteren. Az asztali gépeknél MAc cím hozzáadása után simán megy minden. Laptopnál viszont nem. Miért lehet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 14:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*routeren
2011. márc. 13. 14:39
 2/12 P.O.C. ***** válasza:

Gondolom az asztali géped vezetékesen csatlakozik a routerhez, a MAC filtering meg csak a Wi-Fi -re vonatkozik.

Vannak persze más hozzáférés szabályozási beállítások is, ez viszont típusfüggő.

2011. márc. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez így nem logikus,még valamit írjál hozzá.
2011. márc. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 P.O.C. ***** válasza:

Ha a viszont a laptopodat engedélyezni szeretted volna, akkor rosszul állítottad be.

Lehet úgy, listán nem szereplő MAC címeket zárod ki. Viszont lehet úgy is, hogy épp azokat zárod ki, amik a listán vannak.

2011. márc. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

az asztali gépek is adapterrel csatlakoznak,nem vezetékesen.

MAC cím szűrésnél azokat engedélyezem amiket megadok.

megnéztem a dhcp beállításokat.A router automatikusan osztja az IP-t.A laptopon pedig dinamikusan kéri magának az IP-t.

Az az igazi baj h miután rányomok a csatlakzoás gombra eltünik az ablak és nem történik semmi.nem dob hibaüzenetet sem:\

2011. márc. 13. 15:26
 6/12 P.O.C. ***** válasza:
Milyen routered van?
2011. márc. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálam egyszer az oldotta meg,hogy mindkét gépre rá lett húzva az SP 3.
2011. márc. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

TP-LINK

Model:TL-VR741ND

2011. márc. 13. 15:29
 9/12 P.O.C. ***** válasza:

Így állítottad be? (lsd.: WiFi - biztonságosan alcím)

[link]

2011. márc. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hát ahogy nézem mindent jól csináltam.A laptop adapterje megtalálja a hálózatomat(kiváló jelerőséggel) kilőttem az összes titkosítást és hitelesítést majdnemhogy nyíltan hozzálehet férni bárkinek.Egyedül a MAC cím szűrés van beállítva.Hozzáadtam a laptop mac címét is.(ETHERNET adapter vezeték nélküli hálózati kapcsoalt részből.mert ugye ipconfig/all után kidob úgy 3 fizikai címet..
2011. márc. 13. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!