Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Elvileg nekem 8Mbit/s - es...

Elvileg nekem 8Mbit/s - es netem van (1000Kbit/s), az ennek a közelében sem járok, a modemet már ujraindítottam, és a kábelt is kihúztam az ajzatból majd 2-3 perc múlva visszadugtam, de a sebesség maradt a régi, miért nem növekedett meg a sebességem?

Figyelt kérdés
Esetleg mit kell tennem, hogy a sebesség jelentős hányadát el tudjam érni?
2009. febr. 19. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
8 megabit az nem 1000kbit hanem 1megabájt.Ha sokan használják az internetet akkor természetesen lassabb.Csúcsidőn kívül is próbáld meg.Akkor általában gyorsabb.
2009. febr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg itt. Mit mutat?


[link]

2009. febr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgyse fogod elérni a maxot, mert az mindig elméleti.

Hány gép használja ugyanazt a kapcsolatot? Egyszerre? Sok program / feltöltés / letöltés fut a gépen? A környezet rendben van (pl. a telefonvonal, ha ADSL-ed van.)


Ha nagyon nem éred el, hívd fel a szolgáltatót!


Egyébként: 8 Mbit/s = 1 MB (megaBÁJT)/s = 8192 Kbit/s (kbps) = 1024 KB/sec. Ez a max. letöltési sebesség, ADSL esetében a feltöltési sebesség ennek töredéke.


Vannak jó sebességmérő oldalak, használd őket, többször is nézd meg, mikor mennyit mér. PL.: [link]


Ha le van terhelve a net, a szerver, amihez kapcsolódsz vagy valami vírus gorombáskodik a gépeden, az is lassítja a kapcsolatot.

2009. febr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!