Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook profil feltörése...

Facebook profil feltörése esetén mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

Egy barátomnak nagy valószínűséggel feltörték a facebook-os profilját. A jelszót biztosan nem ő változtatta meg és nem is felejtette el.

Új jelszót hiába kérünk, nem kapjuk meg az e-mail-t, pedig amikor rámentünk arra, hogy "Elfelejtettem a jelszavam" akkor két cím közül lehetett választani.

Az övé volt ott és egy ismeretlen cím, amelyből sajnos csak ennyit látunk: cXXXXXXXXXXXXXXn@gXXXX.com

Az új jelszót csak az ő címére kértük ki, a másik címnél "kivettük a pipát"... elvileg így neki meg kellett volna kapni, a másik címnek nem.

Mit lehet csinálni? Be lehet valahol jelenteni, hogy nem ő használja a fiókját?

Előre is köszi azoknak, akik próbálnak segíteni, sajnos én kevés vagyok ehhez


2011. márc. 6. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

A kéréstől számítva akár több óra is eltelhet amíg az oldal kiküldi az ilyen tartalmakat. Várjatok egy-két napot ha egyszer ki lett küldve a jelszókérés, az meg fog érkezni, felesleges többször is kérést küldeni mert csak letilt az oldal. Külföldi, és jelentősen terhelt oldalról van szó, ne a magyar és itthoni szerverekhez hasonlítsátok, ahol egy percen belül megjön minden levél. A emailfiókban nézzétek meg a spam/levélszemét mappát is, hátha oda sorolja be a fiók, és nem a beérkezetthez.

Ha megjött a levél, cserélj jelszót, majd azon a e-mailfiókon is cseréljetek jelszót, amelyen bejelentkeztek az oldalra.

További biztonsági megoldás https használata vagy biztonsági kérdés beállítása, ennyit lehet tenni a biztonságért. Vagy még esetleg havonta változtatni a jelszót, ha erre van lehetőség.

2011. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönjük sikerült! A jelszavakat lecseréltük mindkét helyen!
2011. márc. 7. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!