Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez valami vírus? Vagy mi...

Ez valami vírus? Vagy mi lehet ez? (e-mail)

Figyelt kérdés

Egy ideje kapok olyan leveleket aminek a feladója (mindig más) egy név "@" a témához kapcsolódó cselekvés, vagy valami.hu. Volt már "motorozzon", "termeljen", de volt már "fitjáték" is... meg minden hülyeség.

És mindig ugye van egy kamuszöveg, hogy "T. Felhasznalo! blablabla (persze ékezetek nélkül), és aztán jön egy tinyurl-es link (ez linkrövidítő, ha jól tudom)

Ja és az üzenet elején van sok-sok szöveg, köztük egy olyan, hogy: Message-Id: <"sok szám"@www.reborn.ru>

Ez hátha segít. És köszi, ha valaki elolvasta.

És soha nem böktem a tinyurl-es linkre.


2011. márc. 5. 19:12
 1/6 M4rcy ***** válasza:
Nem feltétlenül vírus (habár valószínű), lehet adathalász oldal is. Ilyenekre nem kell kattintani.
2011. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Spam-nak hívják, spamszűrővel szűrd ki ezeket.
2011. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most éppen a "milyen jó oldalt találtam neked, ingyenes filmletöltés" kamu szövegű spamok jönnek.
2011. márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"ru" az orosz spammer!
2011. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jó de hogyan szűrjem ki? Magától nem szűri, de nem tudom megadni a címet, mert mindig más... Ha nem kattintok rá a linkre bajom nem lehet, ugye?

Az a message ID dolog az mi? A reborn-os címet használva ki tudom szűrni őket? Amúgy azt vettem észre, hogy előtte a sok számnak az eleje a dátum.

Amúgy spam-nek nekem azért fura, mert én eddig még olyanokat nem kaptam belőle, ami láthatóan ugyanaz, és rendszeresen küldik őket...

2011. márc. 5. 20:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden levelezőben van levélszemétszűrő, Citromail, Gmail, Freemail is ilyen. Gmail-ben: Szűrő. Megnyitod a levelet, Részletek, rákattintasz jobb egérgombbal. ott lesz a valódi küldő email-címe. Ezt bemásolod a szűrőbe, aztán a tárgyat is, végül a szöveg egy részét, aztán azt, mi nincs benne. Utána szűrő létrehozása. Mindet be fogja tenni a spamok közé, vagy pedig élből törli. Soha ne nyisd meg a spamok linkjeit.
2011. márc. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!