Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki segítene? Linux op...

Valaki segítene? Linux op rendszerhez szeretnék Skype-ot letölteni és találtam egy angol nyelvű leírást.

Figyelt kérdés
A kérdésem főként az lenne, hogy mit jelent az, hogy nyissam meg a terminált? :D Nagyon nem értek az ilyesmihez és tényleg megköszönném a segítséget!!
2011. márc. 2. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen disztribúciót használsz (pl. Ubuntu...)?

Innen letöltheted:

[link]

Attól függ, milyen disztribúciód van, de ha minden igaz, nem kell a terminálhoz nyúlnod a telepítéshez.

2011. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ubuntu 9.10-et használok..

először én azon a linken próbáltam letölteni, de egyik variáció sem telepíthető :( aztán kerestem más megoldást és ezt találtam.. valami ötleted van?

köszönöm hogy írtál!

2011. márc. 2. 21:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is Ubuntu 9.10-et használok, az Ubuntu 8.10+32 bitest telepítettem (nyilván 64 bites rendszerre a 64 bitest tedd), mivel egy deb fájl jön le, csak kétszer rá kell kattintanod, majd a csomag telepítése, megadod a jelszavad, és már telepíti is.

Esetleg ennél hibát ír ki, vagy mi történik, amikor a deb csomagra kétszer rákattintasz?

Amúgy a terminált az Alkalmazások/kellékek alatt találod.

2011. márc. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

az állapothoz ezt írja ki--> Hiba: Rossz architektúra: „amd64” :(

ugyanúgy csináltam mindent ahogy te is leírtad.. nem tudom mi lehet a baj :/

2011. márc. 2. 21:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyen akkor szokott lenni, mikor az operációs rendszered (az Ubuntu) 32 bites, de te egy 64 bites alkalmazást próbálsz rárakni. Az elsőt töltötted le az oldalról?

Próbáld így:

alkalmazások/kellékek/terminál, írd be:

sudo apt-get install skype

Így elvileg a jót fogja telepíteni.

2011. márc. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az elsőt is próbáltam telepíteni, persze, de akkor is hibát ír ki :(

Ha beírtam ezt a parancsot a terminálba mit kell még tennem?

2011. márc. 2. 21:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Szoftverközpontban ( vagy mi a neve) is benne van a skype.
2011. márc. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Beírod a parancsot, enter, beírod a jelszavad, enter, és már telepíti is, ha minden igaz, fog tenni egy parancsikont az alkalmazások/internet alá.
2011. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2011. márc. 5. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!