Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha törlöm a Facebook fiókomat,...

Ha törlöm a Facebook fiókomat, a kimenő leveleim is törlődnek a címzettnél?

Figyelt kérdés

Fontos lenne tudni...


Nem felfüggesztettem, tegnap a rendes fiók törlést kértem, és jó lenne tudni, hogy a 14 nap után a kimenő levelek törlődnek -e.


Köszi aki érdemben válaszol.


2011. febr. 27. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már elküldted a levelet, az a címzett tulajdonába kerül. Hiába függeszted fel vagy törlöd a felhasználói fiókot, a kiküldött leveleket már a címezettek profilja tartalmazza; így a te fiókot megszűnésével a kiküldött leveleid nem fognak törlődni. Egyedül annyi változás történik, hogy aki megnyitja a leveledet, a címzettnél nem lesz elérhető a profil, ha rákattint akkor kap egy üzenetet hogy a profil nem elérhető törlés vagy jogosultsági okok miatt.

De amúgy semmilyen levelezőrendszernél se létezik olyan, hogy ha egy profil törlésre kerül, akkor vele együtt a kiküldött levelei is törlődnek. Amint elküldtél egy üzenetet, arról egy biztonsági másolat marad nálad a kiküldött leveleknél, és egy teljesen független másolat pedig a címezetthez kerül a beérkezett üzenetekhez.

Ha csak ilyen ok miatt akarod törölni a profilod, felesleges.

2011. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Azzal, hogy a feladóként töröltem magam (és után újra regisztráltam persze) mint feladó nem vagyok beazonosítható.


Rám nézve kompromittáló levelezés, amivel bezsarolni próbálnak.... de így hogy a feladó mint Face tag nem létezik (amikor töröltettem a profilom előtte töröltem a kezdőképem, nevet egy fantomra írtam) így legalább nem egyértelmű a feladó személye. Remélem legalábbis.

2011. febr. 27. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyértelmű azonosítókat el tudtad tüntetni. Hiába regisztrálsz újra, ugyanazzal a névvel, a rendszer már egy új azonosítóval fog téged jellemezni.

Nekem nincsenek olyan bejövő leveleim aminél törölt a küldő, így nem tudom pontosan hogy kerül jelzésre a feladó. Ha átírtad egy fiktív névre, úgysem derül ki ki küldte valójában, amennyiben a név mégis kijelzésre kerül.


Ettől függetlenül bármelyik félt is képviseled, bírósági ügyben a levél bizonyíték lehet, rendőrségi kérésre pedig IP-cím alapján az oldal megtalál és kiadhat (ahhoz pedig minden tevékenység eltárolásra kerül, így ha ugyanarról az IP-címről történt a levél kiküldése, a név átírása és az új cím regisztrálása akkor az már nem zsákbamacska hogy ki lehet). A levelekhez is tartozik egy intervallum, amíg kötelesek megtartani a törölteket is, csak már a felhasználók nem érik el.

Röviden, tömören az internet nem egyenlő az anonimitással, és ott is vonatkoznak mindenkire a törvények, akár hazai oldal a kiszolgáló, akár külföldi. Illetve a dolgokat nem lehet nem megtörténtté tenni, mert minden folyamat visszakövethető, az elkövetés pillanatában kerül rögzítésre/naplózásra, utólag és visszamenőleg az nem módosítható.

2011. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hacsak nem használt proxyt.
2011. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Nincs szó elkövetésről egy pasiügy az egész :)

A címzett összejött egy nővel, és próbáltam lerázni a nőről a srácot és az új nő elolvasta a levelezésünket és a barátomnál esélyes, hogy megpróbál besározni (persze jogosan) de igyekszem kivédeni :)

Csak ennyiről van szó, nem bírósági ügyről :)


Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

2011. febr. 27. 22:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!