Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hülye kérdés, nem értek...

Hülye kérdés, nem értek hozzá!? (router)

Figyelt kérdés
szóval.. megkértem tesómat, hogy hozza el a routert, hogy a telefonom wifijét ellenőrizhessem, erre kaptam egy routert, és egy adaptert. én vagyok a hülye, vagy szerintetek is hiányzik valami? hogy kell ezt megcsinálni? beledugom a netet, dehát hogy kapcsolódjak rá, ha be sem tudom állítani?
2011. febr. 25. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Na igen. A routert nem elég csak összedugni a géppel, kell legyen telepítőlemeze, és telepítés után konfigurálni is kell. Én is csak ennyit tudok, de remélem, segítettem vele valamennyit.
2011. febr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen igen, segítettél, egyébként még a géppel sem tudom összekötni!:D nincs mivel!
2011. febr. 25. 19:36
 3/7 anonim ***** válasza:
minek telepítőlemez?
2011. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hát igen, a routerhez van kábel (nem tudom, mi a neve, én se vagyok szaki). Olyan a csatlakozója, mint ami a modembe megy. Az összekötést tudom: hálózati kábel a modembe, modemet össze kell kötni a routerrel, és konkrétan a netet a routerből csatlakoztatott kábelen keresztül kapja a gép. Előbb a telepítőlemez kell, majd ő mondja, mikor kell csatlakoztatni, mit, hová, hogyan.

Másik válaszolónak. Látom, Te még annyit se értesz a dologhoz... Attól, hogy csatlakoztatsz egy hardvereszközt, a gép még nem fogja látni. Ahhoz, hogy tudj kommunikálni az új eszközzel, kell egy "tolmács", ez a telepítőlemezről felrakott progi. Vágod?

2011. febr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te akarsz engem kioktatni??? Hát álljon már meg a menet!! Te még annak a qrva UTP kábelnek sem tudod a nevét, az én szakmám viszont nformatikai hálózattelepítő és üzemeltető, szóval valószínűleg jobban értek hozzá mint te. Idióta.
2011. febr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
végül megkaptam az utp kábelt és beirtam az ip-t a böngibe és onnantól simán ment.:D azért köszi nektek!
2011. febr. 26. 16:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Aha. Szóval nem kellett a telepítőlemez. Akkor ennyit az okostojásunkról, aki engem akart kioktatni, a nulla hozzáértésével :P
2011. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!