Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehet tenni valamit akkor, ha...

Lehet tenni valamit akkor, ha nem ér el a wifi a szobámig?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk 2 lakásban, az egyikben anyáék, a másikban én, a tesóm és a tesóm vőlegénye. Közösen fizetjük az internetet, a modem anyáéknál van. Náluk (anyáéknál) működik a net, nálunk pedig tesóék szobájában még van jel, néha az én szobámban is van egy kicsi, de sokszor szakadozik meg a net, vagy rá se kapcsolódik a gép. A modemet sajnos nem tudjuk áttenni máshová. Ha nagyon kell a net, átviszem a gépemet anyáékhoz vagy tesóékhoz, de nem szeretem zavarni őket, meg amúgy is kényelmetlen, mert ott nincs íróasztal. Meg lehet valahogy növelni a jel erősségét?
2011. febr. 13. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom routerre gondolsz, és nem modemre. Lehet megoldás egy 3 antennás router, vagy pedig helyezzétek át... Csak akarás kérdése.
2011. febr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vagy elrendezitek úgy a berendezést hogy a router a lehető legközelebb legyen az érintett helyekhez, és úgy tudom minél magasabban van a router, annál jobb.

Vagy rosszabb esetben, szerzel egy nagyobb "teljesítményű" routert (pl. 2antennásat)

2011. febr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az, a router, igen. Próbáltuk márközelebb rakni a szobámhoz, de akkor anyáéknak egyáltalán nem volt net. Nekik meg kell a munkájukhoz. (anya egyetemen tanít és sok mindent kell neten keresztül csinálnia)
2011. febr. 13. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem marad egy erősebb router vétele.
2011. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Wifi jel erősítő - Wifi repeater a neve

[link]


vagy barkács megoldás, egy probát megér

[link]

2011. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha google-ban rákeresel arra, hogy wifi antenna, akkor sok érdekes dolgot fogsz találni a hivatalos gyári megoldásoktól az otthoni barkácsolt változatokig.
2011. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mégis milyen messze van, és milyen rúter?
2011. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kgbxlc válasza:

1000mW és 2000mW kimeneti teljesítményű WiFi erősítők


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. okt. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!