Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért tilthat le a Facebook?

Miért tilthat le a Facebook?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 3napban minden nap csináltam egy FB profilt, és mindet töröltem... Rosszul állítottam be valamit, aztán úgy voltam vele, hogy nem kell nekem Facebook, de ma mégis csináltam egyet, és letiltottak. Azt írták, hogy határozatlan ideig felfüggesztik a fiókomat, és hitelesíteni kell a mobil számomat, hogy tudják, én vagyok a profil tulajdonosa... Meg hogy gyanús tevékenységeket folytatok az oldalon, de semmit nem csináltam!! Ez azért lehet, mert 3napja mindig újat csináltam? Nem tudom ez mennyire számít, de mindig ugyan azt a képet állítottam be profil képnek...
2011. febr. 8. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanarról az IP-címről érkező többszörös regisztráció volt a gond, azaz hogy rövid időn belül többször is regisztráltál. Az oldal komoly védelmi rendszert épített a spamek és robotok ellen, bárki aki rövid időn belül túl sok kommentet, üzenetet, képjelölést, regisztrációt kezdeményez az parkolópályára kerül, és igazolnia kell hogy nem romboló szándékkal teszi amit tesz.

Ugyanis be lehet programozni egy tevékenységet, hogy az rövid időn belül ciklikusan elvégezzen dolgokat, ezzel terhelve a rendszert, és zaklassa vagy károsítsa a felhasználókat.

Sokan viszont annyira buzgó módon használják az oldalt, hogy viselkedésük illik a kártékony folyamatot végző robotokra, hogy az oldal egyből blokkol. Neked pedig most igazolni kell hogy ember vagy, amire egy személyes azonosító (telefonszám) pont megfelel.

2011. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elég gyanús tevékenység, ha egymás után regisztrálsz és utána törlöd (vagyis csak letiltod) a profilod...


A mobilszámodat meg ne add meg!!!

2011. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!