Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Seedelési problémák, nem...

Seedelési problémák, nem csatlakozik?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Utorrentet használok. Az a gondom, hogy aktiv vagyok (zöld a sarokban a jel), letöltés jön maximummal, viszont ami menne vissza, annal nem csatlakozik. most is van több mint 2000 peer, és egyszerüen nem bir max csak 1-2 emberhez, de az is ritkaság, álltalában egyhez sem. mi lehet a gond? már áttnéztem beállitasokat, de nem találtam semmit ami erre vonatkozna sajnos.
2011. febr. 5. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem beállítási probléma. Nézd meg a torrent globális sebességét, lehet alig van letöltő. Ha valaki nem tölt le minden fájlt a torrentből, de már végzett a letöltéssel, az partial seederként áll be, seedel is, viszont leecherként van feltüntetve. Így akinél a letöltési sebességnél nincs információ vagy 0, az már nem valós letöltő a torrentnél. Ha túl sok a seeder akkor túlseedelt a torrent, és hiába állsz be, a többi nagyobb sebességű (és szerveres) seeder elveszi magához a letöltők nagy részét, mivel a kliens ahhoz fog csatlakozni, akitől a leggyorsabban lehet tölteni. Az is számít hogy aktív vagy-e vagy passzív, korlátoz-e a szolgáltató, tcp, udp vagy utc csatornán történik-e a forgalmazás, hogy mekkora a feltöltési sebességed és az hány másik torrenten osztozik meg jelenleg. Az is számít hogy mikor álltál be letölteni, és meddig maradsz, mert pár hét után a többség kikopik, így a lassabb sebességűekből aki ott marad, arra a nagyobb eséllyel fog csatlakozni majd letöltő. Ezekből szinte semmit nem tudsz a beállításokban befolyásolni, annyit tudsz csinálni hogy minél tovább maradsz seedelni (akár hónapokig), és idővel mindig fognak rád csatlakozni és nőhet így a feltöltött adatmennyiség.
2011. febr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. ezeket tudtam, ott az eleje uj volt. mint irtam aktiv vagyok. viszont még hozzátartozik hogy kollégiumi net. viszont sebessége megvan, most nem is tölt más nagyon, mert lemértem, megvan. koleszos net meg nemkis sebességü. az oldal ahonnan letöltöttem is jelszi hogy nagyon sokat seedelik, és töltik is le rengetegen. várok vele, hátha majd beindul nekem is rendesen. most alig meg 3-4 kiloval, de egy oraja is felment 150re. ezért érdekes nekem, és folyton csak ahoz a kettőhoz vagyok csatlakozva.
2011. febr. 5. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálam is mióta váltottam 2.2re. Valószínű visszatérek 2.0ra
2011. febr. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"zöld a sarokban a jel" -tehát 2.2.

Próbáld régebbivel. 1.8.x például.

2011. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ebben lehet valami. köszi, kiprobálom.
2011. febr. 6. 13:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!