Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit jelent az, hogy 3G internet?

Mit jelent az, hogy 3G internet?

Figyelt kérdés

Most vettünk pár napja a T-mobile-nál 3G Mobile Broadband Stick MF100 internetet. Próbaidőre van itt, és úgy látom, nem is marad tovább - jobb lesz a router.

A problémám az, hogy elég lassú. Azt tudom, hogy nincs kiépítve a környéken a 15megás net, de ez eléggé gyatra így is. A letöltési sebesség ált. 100-150 Kbs, néha 400 felett van, de van amikor csak 10...

Ma kaptam egy sms-t tőlük, hogy: "Szolgàltatàsunk megrendelésével lehetősége nyílik teljes sávszélességen internetezni további 1 GB erejéig a fordulónapig."


Ez mit jelent? Mi az, hogy 3G net?


Köszönöm a válaszokat.

Ui.: Sokat youtubezok, facebook, gyak., töltök Ncore-ról jelenleg is --> lehet valami köze az egészhez ezeknek?


2011. febr. 2. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A 3G net az 3. generacios net azaz a 3. generacios mobil internet technologia.E miatt van hogy a nevleges sebesseg eleri a 900 kilobute/masodperc erteket.De ez nevlegess sebesseg!!! A valos az 100-150 es max 600 kilo byte.Es igen lehet koze a sebesseg csokenesnek a letolteshez mert mindegyik mobil internet korlatos.Azaz 3-5 -8 giga byte adat az adatforgalom.Az adatforgalom azt jelenti hogy a szolgaltato mindent bele szamol: pld megnyitsz egy weboldalt es az ugye letoltodik a gepre, letotesz egy filmet es megis tobbet szamlaz mert a csomagkuldest is szamlaza (csomagokent jon le a cuc es viszaigazol a gep minde csomag megerkezesenel).Ez azt jelenti hogy egy 100 MB avi kb 105 Mb adatforgalmat general.Ha sokat youtubeozol avalamint letoltesz filmeket felejtsd el a mobil internetet oda vezetekes kell mert gyorsagg es korlatlan adatforgalmu.Ne teveszen meg a mobil internet korlatlan adatforgalma az azt jelenti hogy a szerzodesedben levo adatforgalom utan ami lehet 3-5-8 giga byte lecsokkenti a sebesseget 16 kilo byte/masodpercre.Na ez a kokorszak a neten:)). Egyszoval csak bizonyos adatforgalomig jo ha van 3G terero es nincs mas lehetoseged.Adj zold pacsit ha elegedett vagy a valaszal.
2011. febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kösz, így már képben vagyok.

Akkor jól sejtettem, hogy nekem ez nem lesz jó.

De ugyanennél a szolgáltatónál router az ugye már okés lesz? :D

Ment a zöld pacsi ;)

2011. febr. 2. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Hat....T-Mobil nak az ellentetje a T-home ami ha jo tudom vezetekes.Mit irjak...nem a legjobb valasztas de nem is rosz folleg ha nincs mas.En inkabb a Digitol kotnek 4500 forintert 1 Mega Byte GARANTALT (azert nagybetu mert alahuzom a szot) letoltesi sebesseget ado korlatlan adatforgalmu netet.De ez csak az en magan velemenyem.Termeszetesen azt kell megnezni hogy a kornyeken milyen net szolgaltatok vannak.

Ha csak T-home van akkor ezt ajanlom:

[link]

A tobbi NEM JO azaz a kabelnet es DSl alap nem jo mert ugy megy mint a mobil net igaz korlatlan az adatforgalmad.

Ha nincs Digi probalkoz meg az UPC-vel habar akkor el kell felejteni a torentet.

Figyelj oda hogy neked nem router kell mobil internethez hanem router kellene kabeles nethez!!!! Ehez nagyon ragaszkodj elentkezo esetben mobil internetet lesz amelyet a routerrel tobb gep kozot megoszthatsz sebessegel egyut...:)

Ha van meg kerdesed irj szivesen valaszolok.Egyebkent mely varosban elsz?Tovabra se felejtsd a zold pacsit:)

2011. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szóval.

Tegnap bekötötték azt a netet, amit belinkeltél. Nagyon szupin megy, hamar letöltöttem amit akartam torrentről (700-800 kbs, 10 megás a net amúgy)

Digin gondolkoztunk mi is, de itt az XVI.kerületben, legalábbis ezen a részen nincs kiépítve.

Egyébként a húgommal fogok rajta osztozni, de ő szinte alig gépezik.

Egyébként szerintem félreértettél. Mobilnet csak 30 napra volt, hogy próbáljam ki. Édesapám "kapta" az ADSL mellé. Szóval a mobil net már a dobozában van, viszem vissza a szolgáltatóhoz.

2011. febr. 3. 14:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia.Orulok hogy sikerult jo sebessegu nethez jutni a 800 kilo byte/sec az eleg jo.A 10 mega net ezt nem ertem en csak 5 es 15 valamint ennel nagyobb sebessegeket lattam.De ugye ez allandona valtozik lehet volt most egy jo ajanlatuk.Routert lehet mobil internethez is hasznalni azert irtam hogy ugyelj, de resen voltal.Most ha megengedet a kovetkezot ajanlom: Avast virusirto, Comodo tuzfal, Syyware Terminator es Malwarebytes-Anti-Malware kemprogram irtot.Igen kemprogram irtobol tobb is lehet a gepen es a felsorolt programok ingyenesek magyarul is tudnak.Tovabbi zold pacsit kernek :)
2011. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ejj, ezek a pacsik! :D

Megnézem amiket írtál. Van letöltött 4000 évig jó Nod vírusirtóm. Általában mindent letöltök, nem fogok 10-20 netán több ezret fizetni.

2011. febr. 3. 16:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Vigyazat!!!Ne hasznalj tort viruirtot.A Nod amugy sem annyira jo csak ha valodi vagy chip magazin koddal.Amit ajanlottam ingyenesek es tudnak magyarul valamint az ingyenesek kozott a legjobb.A Comodo tuzfal meg a fizetosok kozul is sokat ver.
2011. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!