Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehetséges, az hogy valakinek...

Lehetséges, az hogy valakinek az msn címében ékezet legyen?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem nem. Ékezetes domain létezik, de annak sincs sok értelme, mert angol billentyűzetről nem lehet begépelni.
2011. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. Az msn-cím egyben egy e-mail cím is, és a szolgáltatók a felhasználható karaktereket korlátozzák:

a-z

A-Z

0-9

Azaz az angol ábécé kis és nagybetűi, és számok szerepelhetnek csak azonosítóként, még magyar szolgáltatóknál is. Ez azért van, mert minden rendszer tartalmaz angol kiosztást, és a legtöbb billentyűzet is angol alapú. Gondolj bele, ha neked az a címed hogy ádám.béla@hotmail.com, ahhoz a fiókhoz egy külföldi ember hogy tudná megcímezni az üzeneteit, vagy felvenni msn-re, hiszen neki nem opció az ékezetes karakter bevitele.

2011. jan. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam, nem enged ilyen címet létrehozni. Sem a @ előtti részben nem lehet ékesez, sem a @ utáni (domain név) részben, pedig az elvileg tartalmazhat ékezetes (unicode) karaktereket.
2011. jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az e-mail cím tartalmazhat ékezetes karaktereket, azonban ékezetes e-mail címmel nem tudsz regisztrálni az MSN-re
2011. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Áh jó nagy hülyeséget írtam :o

Lehet regisztrálni ékezetet tartalmazó e-mail címmel is, csak ACE formátumban kell megadni. Úgy bármit elfogad.


Pl. ímélcímem@őzikesérója.hu esetén ezt kell megadni:

xn--mlcmem-bva4ae@xn--zikesrja-f1a5hs2c.hu

2011. jan. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!