Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy bírnám a 98se-t rákötni...

Hogy bírnám a 98se-t rákötni a router-re (TL-WR542G) így az internetre?

Figyelt kérdés
Van 3 gépem meg egy routerem és így szeretném ezt is rákötni hogy tudjak róla netezni. Az egyiken XP van a másikon Win 7 és ezek jól is mennek.Az utolsón van 98-on és ezen nem tudom összehozni.Ip címét beállítottam már meg átjárónak a router ipcímét+(alhálózati maszkot is) de nem akar menni. De látszik valami mintha próbálkozna de akkor sem megy. Kérem aki tud az segítsen. (Rendszer elég erős hozzá pedig)
2011. jan. 23. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem bírnám... de nem hiszem hogy xp előtti op rendszeren menne nekem is ilyen van de nem találtam rajta semmit ami jelölné hogy milyen op rendszer kell hozzá
2011. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden beállítást tegyél automatikusra (DHCP kliens). Ha a routeren engedélyezve van a DHCP (99% hogy van, ez az alapértelmezett), IP címet, minden hálózati beállítást a routertől fog megkapni a gép.

Ha nem menne, az adapter beállításainál ellenőrizd telepítve van -e a TCP/IP protokol. Win98-nál nem biztos hogy alapból fel van rakva.

2011. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
Amelyik gépen elfut A Windows 98 Gold vagy SE, azon a Windows 2000 is szépen muzsikál. Az pedig az XP elődje és a hálózatkezelése is megegyezik. És szinte minden böngésző megy rajta, ami XP-n is megy.
2011. jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2011. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van TCP/IP rajta s autóra raktam mindent de sajna úgy sem akar menni. :(
2011. jan. 23. 13:00
 6/6 anonim ***** válasza:
'98-ra már nincs támogatás, ezért nem kap frissítéseket, ezért veszélyes lehet arról netezni (vírusok, férgek, stb). Gondolom azért van rajta '98, mert elég öreg gép lehet. Sztem tegyél rá valami Linux-ot (pl.: DSL, Puppy, ezek elég könnyűek - 100MB körül van a telepítőjük), azzal egyszerűbben menni fog, vagy ha nem, akkor elég jó közösségük van, ott tudsz segítséget kérni!
2011. márc. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!