Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Minek higyjek, a t-online-nak,...

Minek higyjek, a t-online-nak, vagy a mérőnek?

Figyelt kérdés

T-online-os netet használok (ilyen USB-stickes) és ugye ehhez van egy program, amivel felcsatlakozik. Na most, a programban van olyan, hogy "Adat rekord". Ez kihozza, mikor, mettől meddig neteztem, és mekkora adatfordalommal. Ebben a hónapban ez kb 850 MB(fel, le együtt)


Viszont egy adatforgalmat mérő program szerint (Netmeter) már több mint 2 GB-ot használtam el. A T-onlis programban ott van, hogy minimálisan eltérhet a valós értéktől, na de ennyire??


A netet facebook-ozni, emaileket olvasni, Neptun rendszerbe belépni (egyetemi rendszer) szoktam használni, meg napi 3-4 alkalommal belépek egy játékba (travián) kb 10 percre.


A kérdés áll, a "T-mobire internet manager"-nek higyjek, vagy a Netmeternek?


2011. jan. 20. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg helyen elmondták már, hogy a szolgáltató máshogyan számolja az adatforgalmat, mint akármelyik szabadon hozzáférhető szoftver. Tehát mindegy mennyi a forgalmad szerinted, a t-mobile által mért a mérvadó.
2011. jan. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A "T" cégnek azt sem hiszem el, amit kérdez! Ettől függetlenül a szerint fognak számlázni, amit az ő rendszerük mutat!

Olvastam neten egy olyan problémát, hogy ha nem bontod a kiszolgálóval a kapcsolatot a programon keresztül, csak kikapcsolod a gépet, vagy kihúzod az USB stick-et, akkor a szerver úgy látja, hogy még mindig csatlakozva vagy.

Ha bontod kézileg, akkor az a bizbasz küld egy jelet a szervernek, hogy VÉGE, óra leáll. Ha simán lelövöd a gépet, akkor a szerver időközönként, ha nincs adatforgalom, küld egy jelet, hogy "él"-e még a kapcsolat. Mivel a gép nem válaszol, bontja a kapcsolatot, de addig számláz! Lehet, h ezt sz*ptad be.

2011. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mindig kézzel állítom le. De látom, utolsó hozzászóló a kérdésem lényege nem jutott el hozzád. Egyébként elmondanám neked: Ha ki van kapcsolva egy számítógép, vagy ki van húzva a stick, hiába érzékeli úgy a T-online-nál a szerver, hogy nincs bontva, nem tud ADATFORGALMAT számlázni, mert mivel nincs áram alatt se a stick, se a gép (amiknek közük sincs egymáshoz, ha ki van húzva).


Az első válaszolónak köszönöm! Akkor hihetek a porgram álltal írt mennyiségnek?

2011. jan. 20. 11:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Hinni nem kell egyiknek sem. A lényeg az, hogy teljesen mindegy milyen szoftverrel próbálod mérni az adatforgalmadat, az szinte biztos, hogy nem fog egyezni a szolgáltató által mért adatforgalommal. A gépeden használt program ad egyfajta tájékoztatást, bár sokszor semmi értelme nincs, mert annyira eltérő adatokat mutatnak... Esetleg csináld azt, hogy naponta feljegyzed azt, hogy mit mutat a program a gépeden és kérj részletes számlát a szolgáltatódtól. Így az adatokat össze tudod hasonlítani.
2011. jan. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2011. jan. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a telenoros linket, szerintem egyértelműen fogalmaztam.
2011. jan. 24. 22:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!