Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebay-en hogy lehet vásárolni...

Ebay-en hogy lehet vásárolni (a licitálás érdekel, mire kell odafigyelni stb. )? Fix áron szoktam vásárolni, de még sosem licitáltam.

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Leírom egy példával:

Van pl egy pendriver 5 usd. 3 óra van hátra. Te beírsz 10 usd-t amit maximum adnál érte. Az ebay ki fogja írni, hogy oké elfogadta, bennvagy 6 dollárral. Tehát nem annyit ad meg amennyit beírtál, hanem törekszik, hogy minél olcsóbban vidd el. Valaki rálicitál, 7-el, neki kiírja rögtön, hogy túl lett licitálva 8-al (mert te ugye 10-et írtál be) és még mindig te vagy a nyertes. Ha 11-et írnak be, akkor viszont már ő a nyertes.

2011. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*pendrive
2011. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk beírok 10$-t és 8-nál lejár az idő akkor 8$-ért kapom meg, igaz? ás nincs ilyen minimál ár, ami alatt nem adja el az illető? (mint vaterán)
2011. jan. 18. 09:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Ma én is licitáltam...viszont egy nullával többet irtam be :/

nem figyeltem és lenyomtam.

Ilyenkor mi van?

Irjak az eladónak?

2014. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

igen, írjál neki hogy bocsi elírtam az összeget, megtennéd hogy törlöd a licitet? vagy vmi hasonlót.


kivéve ha nagy valószínűséggel túllépik a licitedet, akkor nem érdekes.. (pl tegyük fel hogy 100 Ft-ot akartál írni de 1000 lett belőle. de egy olyan dologra licitáltál ami biztosan többért fog elkelni a végén. akkor egyszerűen nem te nyernéd a licitet és nem történik semmi)

2014. márc. 9. 18:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy nem forintra licitáltam hanem fontra!

17 helyett ment 170 :)

De megirtam az eladónak hogy sorry de ez van...nem problémázott :)

2014. márc. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az csak példa volt, írhattam volna dollárt is, de a lényeg az hogy sikerült elintézned. egyébként az eladóknak is az az érdekük hogy elégedettek legyenek a vásárlói. nekem is volt már többször hasonló gondom, csak én úgy jártam, hogy megvettem valamit aztán vettem észre hogy vmiért mégsem jó nekem.. pl 12V-os led helyet 5V-osat rendeltem véletlenül, egyszer sem volt gond az eladókkal.
2014. márc. 13. 09:49
 8/10 A kérdező kommentje:
jah, és ha esetleg az eladóval nem sikerülne megegyezni, még mindig ott a PayPal. ott a vevőt az eladó elé helyezik ha valami gond van, megkérdezik mind2 felet és eldöntik kinek van igaza. és visszautalják a pénzt ha neked adnak igazat. ezért fontos hogy csak onnan vásárolj ahol lehet PayPal-al fizetni, és fizess is azon keresztül. nekem már pár forinttól kezdve tízezres összegekig is utaltak már vissza.
2014. márc. 13. 09:53
 9/10 anonim válasza:
NAGYON SÜRGŐS MOST FOG LEJÁRNI ha egy pólóra a licit eddig egy centtel volt nagyobb az alapnál és én másodiknak pár órája licitáltam akkor ha a másik az utolsó pillanatban ad többet akkor mi lesz? ad plusz időt vagy elvitte? :O
2015. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem ad több időt...viszi.
2015. jan. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!