Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért indul újra a modem?

Miért indul újra a modem?

Figyelt kérdés
T-Home kábelnetem van. Kb. december közepe óta, naponta néhányszor leáll a modem, és újraindul. Csak nálam csinálja ezt? Vagy, ez természetes dolog?
2011. jan. 13. 14:20
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:

Nem lett volna hülyeség, lekörmölni milyen modem -ről van szó, úgy pontosabb válaszokat kapnál.


Modem-router -nél (pl.:Thomson, Pirelli) lehet természetes, mert a DHCP címbérlet ilyenkor járhat le.

Sima modemnél (pl. D-Link), viszont kóros. Valószínűleg vonali hiba.

2011. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"lehet természetes, mert a DHCP címbérlet ilyenkor járhat le. "


Marhaság. Eddig azt hittem te legalább értesz a dolgokhoz, és nem pedig 0 tudással pofázol bele mindenbe, de úgy látszik tévedtem :)

2011. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Thomson modemem van :)

Köszi a választ :)

2011. jan. 13. 14:54
 4/11 P.O.C. ***** válasza:

14:53

=========

Te idióta! Kicsit több havat megettem már a szakmában, mint amennyit te lesz@rtál!

Ez nagyon is lehetséges. Láttam már ilyet. És a felhasználó, ezt úgy értelmezte mintha a modem-router -e újraindult volna. Nem minden számítógépnél zajlik zökkenőmentesen, észrevétlenül az IP megújítás, ezért szokás ezt az opciót kikapcsolni.


Ha meg nem tudsz valami hasznosat hozzáfűzni a kérdésekhez, akkor ne pofázzál bele feleslegesen!

2011. jan. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát mivel a bérleti idő felénél automatiksan hosszabbítást kér a kliens amit nyilván meg is kap, ezért soha nem marad IP cím nélkül. Szóval ennyit a szakmai tudásodról :)
2011. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 P.O.C. ***** válasza:
Akkor magyarázd meg, hogy miért javult meg, valahányszor letiltottam a lease time-t ilyen esetekben?
2011. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
passz
2011. jan. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 P.O.C. ***** válasza:

Időközben felütöttem a hálózatos könyvet. Tényleg neked volt igazad az 50 % -os kérelem kapcsán. Marha rég volt az a tizenpár év, mikor ezt tanították. De akkor lehet Thomsonéknál tényleg nem stim valami, bár lehet csak firmware függő a dolog.


Viszont csak egy dolog miatt, nem kell leszólni a másikat, hogy nem ért semmihez. Már közel 10. éve kereskedek IT termékekkel, hidd el én is tudok neked érdekes dolgokat mondani, amihez lövésed sincs. Ilyen esetekben én sem szoktam lehurrogni a másikat, csak szépen, kulturáltan felvilágosítom. Bár lehet csak nekem ment agyamra az eladói szakma, úgy látszik, hogy itt a gyik.hu -n így szokás letámadni a másikat, mint ahogy te. :)

2011. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó, oké, túllőttem a célon, bocs.
2011. jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Na adok én egy kemény kérdést, kiváncsi vagyok ki tudja rá a választ.


Thomson speedtouch st780i.

Folyamatosan újraindul és lekapcsolódik a netről. Frimware-t erre honnan tudok tölteni? Vagy mit csináljak vele hogy jó legyen? Aki ezt megválaszolja annak respect. üdv

2011. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!