Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kaphatok e vírust a MyvipChat,...

Kaphatok e vírust a MyvipChat, chatroulette vagy ilyen videochat oldalakrol a chat partner gépéröl?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 00:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak videóinformációt osztasz meg, nincs fájlküldés csak stream, elvileg feléd nem is történik fájlküldés ami alapján te bármit is kaphatnál.


Esetleg úgy kaphatsz vírust, ha egy olyan fent megnevezett oldalnak álcázott, és téged átirányított oldalra lépsz, ahol kiírja hogy frissítsd a lejátszót, majd felajánl az oldal egy letölthető frissítést. Általában ilyen módon terjed a vírus figyelmetlen emberek körében, azt hiszik hogy egy javítást töltenek le, miközben saját maguk engedélyezik a fertőzött fájl letöltését, és saját kézzel indítják azt el.

Ehhez viszont szerintem eléggé kezdő internetezőnek kell lenni hogy ne tűnjön fel hogy minden videót rendben le tudsz játszani, mégis valamilyen oldal rád akar erőszakolni egy ismeretlen tartalmú futtatható állományt, illetve nem veszed észre hogy a webcím nem ugyanaz.

Ha van vírusirtó vagy tűzfal a gépeden, az is kijelezne bármilyen általad észre nem vett káros dolgot, ha viszont egyiket sem használod és nem tudatosan internetezel akkor kevésbé vagy biztonságban.

2011. jan. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"illetve nem veszed észre hogy a webcím nem ugyanaz"


Én simán megcsinálom neked, hogy ugyanaz legyen a webcím. Pl. beírod, h www.gyakorikerdesek.hu és egy teljesen másik oldal jön be.


Mondjuk nekem ez a szakmám :D

2011. jan. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!