Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Csak nekem van problémám a...

Csak nekem van problémám a Vodafone mobilnettel?

Figyelt kérdés

egy éve vettük meg a modemet, eddig nem volt vele semmi probléma.Most viszont hó eleje óta órákig küszködök, mire egy 100Mb-s fájlt le tudok tölteni. Előfordul, hogy beáll 0-ra a sebesség, és fél óra, mire beindítom.

A voda azt írta, hogy "túl sokat" neteztem az utóbbi időben, és lekorlátozzák a sebességet, meg hogy csak 5Gb-t használhatok fel a hónapban. Na, most...amikor megvettük, 2 éves hűségszerződéssel, akkor KORLÁTLAN internethasználatot kaptunk.

Hogy is van ez?

Találkozott valaki valamelyik országos napilapban a közleményükkel ezzel kapcsolatban novemberben? mert állítólag megírták.


2009. jan. 26. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Nem a korlátlant szüntették meg, hanem a letöltési forgalmat ellenőrzik. Ha az fájlmegosztásra irányuló portokon történik (torrent, DC), akkor korlátozhatnak, ha eléred az 5 GB-ot.
2009. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Na, ezt megszüntették (egyébként nem voltunk se fájlcserélő, se torrent oldalakon, nagy ívbe kerültük ezeket!)

Mint ma megtudtam - mert felhívtak - konkrétan azt változtatták rajta, hogy ha a havi 5gb forgalmat meghaladod, akkor csúcsidőre (8-20 óráig) csökkentik a sávszélességedet, ha pedig a 10gb-t is akkor non-stop csökkentik.Tehát 5 gb-ig korlátlan, felette pedig korlátozzák, de nem az adatforgalmat, hanem a sebességet...


Ezt vajon csak én nem tudtam???


(a legszebb ugye az egészben az, hogy tavaly januárban aláiratták velem a 2 évet, de ők 1 év után önkényesen módosítottak a szerződésen)

2009. jan. 27. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez mindig is így volt, utána kell nézni. Igaz nekem sose volt mobilneten de hallottam h a vodafone elég köcsög ezen a téren :)
2009. jún. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Te jó ég!!!

Nekem is ilyenem van és én ezt nem is tudtam!!! Korlátlanra fizettem elő és senki nem mondta, hogy lecsökkentik a sebbességet, csak a torrentes letöltésekre mondták, hogy azt nem lehet!! De ha ezen változtattak, akkor miért nem szóltak??! Én is aláírtam amúgy 2 évet sajnos... Mostmár nem csodálkozom, hogy baromi lassú a net. Ráadásul azért vettem ilyet, hogy hordozhassam, mit ne mondjak térerő se nagyon van egyes területeken! :/ szörnyű komolyan mondom..

2009. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!