Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik olyan, hogy a router...

Létezik olyan, hogy a router nem kompatibilis a notebookkal?

Figyelt kérdés

A vezetékes net, nem megy a notebookomon. Routerem van, de ugyanerről a routerről még két másik gép megy kifogástalanul. A notebokom mindenhol máshol kapcsolódik a netre, csak itthon nem. Itthon minden más számgép, notebook kapcsolódik, csak az enyém nem. Ha a routert kiiktatjuk, akkor minden gond nélkül kapcsolódik a netre. Azt mondta a pc doki, hogy sok száz esetből egy ilyen van, hogy a notebook és a router nem tűri meg egymást, ezek szerint én pont beleestem.

Most cseréljek le egy teljesen hibátlan routert, vagy egy kifogástalan notebookot? Tényleg nem lehet semmit sem tenni?


2009. jan. 26. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés mert velem is ez van. A legdrágább routert vettük. Be is állitottam kb. egy 7ig ment a net, de néha ledobott meg ilyenek. Utána meguntuk, összekötöttük kábellel, úgy jó volt. De utána mikor össze akartuk kötni, lehetetlen. Sem a routerrel, sem a kábellel nem jó a net a laptopon. Még úgy sem, h az internet vezetéket dugom a laptopba. Azt irja ki h a hálózati erőforrás gyenge vagy mi. Fogalmam sincs miért nem jó, de nics net otthon, viszont a koliban tökéletes.
2009. jan. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkor szoktak ilyen szöveggel jönni, ha a "pc doki" nem tudja megoldani a problémát, és ezt leplezni szeretné. :)


Azonban szó sincs erről. Én ilyet, 10év munka alatt még nem láttam/hallottam sehol.

Ahhoz, hogy segíteni tudjak kéne pár lényeges, és mellékes információ.


1. laptop wifin, vagy kábelen csatlakozik a routerhez?


2. Próbáltad már manuálisan beállítani a kapcsolatot a laptopon? (magyarán kézileg beírni az átjárót, ip címet, subnet maskot)


3. Próbáltad frissíteni az összes driveredet a laptopon?


4. ha automatikus DHCP által kiosztott ip cím beállítást használod, akkor milyen címet kap a gép?


5. nincs a router MAC cím szűrése beállítva?


6. pingelni tudod a routert?


Elsőre ennyi kérdésem volna. Ha ezekre nem tudsz válaszolni, ill. nincs türelmed az akár hosszabb hibakeresési procedúrákra, akkor azt javaslom, hogy keress fel másik "pc dokit". :)

2009. jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A laptop kábelen csatlakozik a routerhez.

Igen, próbáltam manuálisan beállítani a kapcsolatot.

Frissítettük az összes drivert.

4. kérdésednél sajnos nem tudom mire gondolsz. Ennyire nem értek hozzá., bár lehet, hogy a szerelő ezt is próbálta.

Nincs MAC szűrésre állítva router

A pingelést sem tudom, hogy mi.

A szerelő egyébkén pénteken volt kinn, és kb másfél óráig szutyakolt, közben persze magyarázott nekem , hogy mit miért csinál. Kb 50 féle dolgot nézett, ellenőrzött, állítgatott rajta. Még azt mondta nekem, hogy hoz egy másik routert, meg valami olyasmit, hogy megnézi, hogy nem e a windows csinált valamit ami miatt nem kapcsolódok. Ez amúgy a 3. szerelő akit hívtam ezzel a problémával. Sajnos sok szerelőhöz volt már szerencsém, akkora rutinom van, hogy első blikkre felismerem a kóklert. Azért is pattantam tovább az első kettőtől, ehhez a harmadikhoz. Ez legalább próbál segíteni.

2009. jan. 26. 10:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Értem. Ezek szerint valóban komplikáltabb a dolog, mint ahogy elsőre tűnik. Azonban továbbra is úgy gondolom, hogy ilyen kompatibilitási probléma nem létezhet ebben a formában.


4. Kérdésnél arra gondoltam, hogy ha hagyod az ip beállításokat automatikus beállításon, akkor milyen ip címet kap a laptop, ill. hogy mit ír ki a start-->futtatás-->cmd-->ipconfig -all parancsra.


Pingelést úgy tudod megnézni, hogy megtudod, hogy a routernek mi a helyi hálózati ip címe (ez általában 192.168.0.1 de ha megmondod a router típusát, akkor megtudom mondani pontosan, ha nem lett elállítva.) Ha ez megvan, akkor laptopról start-->futtatás-->cmd-->ping és.ide.az.ip.cím paranccsal ellenőrizni tudod, hogy van e bárminemű kapcsolat a router, és a laptop között.


Amúgy valóban érdemes lenne azt kitesztelni, hogy nem e csak a windows a hibás. Ezt úgy lehet a legegyszerűbben megtenni, hogy letöltesz egy linuxra épülő live cd-t, és arról bootolsz be. Aztán onnan próbálod beállítani az internetet. A komplikáltabb módszer meg az, hogy újratelepíted a windowst. :)


Még azt nézd meg nekem, hogy a start-->vezérlőpult-->hálózati kapcsolatok résznél a csatlakoztatott eszköznél nincs e sárga, vagy piros kicsi ikon. Ill. nem írja e ki, hogy "nincs kapcsolat vagy korlátozott".

2009. jan. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nincsen "korlátozott vagy nincs kapcsolat" jelölés.

Pingelésnél arra gondolsz, hogy feljött egy kis fekete ablak, ahol a szervizes azt figyelte, hogy négy jelből hány jön vissza? mert ez úgy nézett, hogy a négy jelből először egy darab jött vissza, a többi próbálkozásnál pedig egy sem, 100 % veszteség:(((

2009. jan. 26. 10:34
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, igen,ezt a bootolást említette a szervizes is...
2009. jan. 26. 10:34
 7/7 A kérdező kommentje:
A 4. kérdésre nem tudok most válaszolni, mert most éppen nem nálam van a notebook. De délután megnézem.
2009. jan. 26. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!