Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebookról lementhetem...

Facebookról lementhetem másnak a képét?

Figyelt kérdés
Úgy értem tiltja-e ezt a szabályzat, csak magáncélra használnám.
2010. dec. 19. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Aki megosztja a képet, vállalja a következményeit is. Illetve ha már feltöltötte, onnantól kezdve az a facebook tulajdonában van, az oldal szervere tárolja, és az oldal adatkezelési szabályzat vonatkozik rá. Senkitől nem kell engedélyt kérned hogy letöltsd a képét, és nem is lehet visszakövetni hogy megtetted.


A hivatalos megfogalmazás így szól:

When you publish content or information using the "everyone" setting, it means that you are allowing everyone, including people off of Facebook, to access and use that information, and to associate it with you (i.e., your name and profile picture).


illetve:

Azok az információk, amiket megosztasz mindenkivel - beleértve a nevedet, a profilképedet, a nemedet, a hálózataidat és a felhasználónevedet -, mindenki számára láthatóvá válnak az interneten. Kérjük, figyelj rá, hogy látható lesz mindenki számára, aki megtekinti az adatlapodat, és az általad és ismerőseid által használt alkalmazások és weboldalak is hozzájuk férhetnek.

2010. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Aki kiegészítené még írhat!
2010. dec. 19. 19:44
 3/4 anonim válasza:
Az csak attól függ mit értesz az alatt hogy magáncélra?! Ha valakinek a képét letöltöd, majd máshol (más portálokon) felhasználod, vagy visszaélsz vele, akkor azzal sérted a személyiségi jogait, persze ha az illető tud róla.
2010. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy hogy nem terjesztem=nem mutogatom senkinek se, nem töltöm fel sehova.
2010. dec. 20. 20:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!