Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router: FIX IP-MAC beállításná...

Router: FIX IP-MAC beállításnál IP tartományt módosítani kell? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha egy routeren számos eszköznek beállítok fix IP címet - MAC alapján - akkor a routeren a DHCP server esetén az IP tartományt módosítani kell?

Ütközés nem lehetséges, a router erre figyel, vagy a felhasználónak kell erre figyelnie?

Például: beállítom hogy a gépem MAC alapján a "192.168.1.2" címet kapja. Kiosztható IP tartomány 192.168.1.2 címnél kezdődik.

Mivel a 192.168.1.2 cím foglalt, ezért dinamikusan nem osztja ki semmilyen más eszköznek, vagy IP ütközés lehetséges és inkább módosítsam az IP tartomány kezdetét például 192.168.1.3 értékre?

Például csoportosítsam a fix IP cím-hozzárendelt eszközöket 192.168.1.2 és 192.168.1.9 közé és a kiosztható IP tartományt módosítsam 192.168.1.10 - 192.168.1.253 értékre?

Esetleg egyáltalán nem szükséges ezen aggódni?



ma 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

"Például csoportosítsam a fix IP cím-hozzárendelt eszközöket 192.168.1.2 és 192.168.1.9 közé és a kiosztható IP tartományt módosítsam 192.168.1.10 - 192.168.1.253 értékre?"


Ezt szokták praktikusan használni. Fenntartanak egy tartomány a fix címeknek, hogy ha később be kell állítani új eszközöket is, akkor ne zavarjon be a már definiált DHCP-tartomány. Ezért ajánlott már előre úgy tervezni, hogy a hálózat méretéhez igazodva legyen például 10-20-50 cím csak a fix eszközöknek fenntartva, és az automatikusan kiosztott a maradékon gazdálkodik.

Az már egyéni döntés kérdése, hogy mi alapján csinálod. Van aki az első X címet szereti fenntartani, van aki az utolsó X darabot visszafelé. A működést nem fogja befolyásolni, hogy szűk a DHCP-tartomány, és a fix címek után vannak kihagyottak még. Az direkt van fenntartva leendő fix címeknek.

ma 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Milyen router?

Hol állítasz be fix IP-címet, milyen eszköz, milyen menüpontjában?


Mert ha a router DHCP-szerverének "Address Reservation" részénél, akkor a kliens csatlakozásakor a router DHCP-szervere mindig ugyanazt az IP-címet fogja adni a kliensnek a kliens MAC-címe alapján (és állítja be a DHCP-szerverének "adatbázisában" - lease table), nem lesz IP-címütközés (hacsak az egyik kliens nem alkalmaz MAC-cím "hamisítást", MAC-spoofing-ot - de ez extrém eset - vagy a kliensben nincs beállítva statikusan IP-cím).


De szokott lenni a routerekben egy "ARP-binding" tábla is - ez a routernek az IP-címből MAC cím feloldását (amit az ARP-protokoll hivatott elvégezni) "fixálja" (szóval ha a routernek ki kell derítenie, hogy melyik MAC-című eszközhöz tartozik egy adott IP-cím, akkor nem kell végigkérdeznie az eszközöket, hanem azt az ARP-táblájából lekérdezheti) - de az nincs hatással a kliensben beállított IP-címre, csak a routeren belül érvényes.

ma 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!