Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen hasonló oldalak vannak...

Milyen hasonló oldalak vannak az Internet Archive helyett?

Figyelt kérdés

Sajnos sokat cseszegették őket a "szerzői jogvédisták" (nem tudom mi ennek a titulusnak a rendes neve), így most nem elérhető az oldal tartalma...


Nos, nagyon sok mindenért jártam ide, rengeteg olyan tartalom volt, amit sehol máshol nem lehet megtalálni, csak itt.

Például régi szoftverek (játékok, illesztőprogramok retro hardverekhez, OS-ek, stb), használati utasítások es egyéb hasznos dokumentumok beszkennelve, stb. Biztonságos is volt, nem volt vírusos semmi.


Tud valaki hasonló oldalt? Vagy van rá esély, hogy visszatér az IA? Egyébként torrenttel is lehetett onnan letölteni, a lassú szerverek miatt gyakran így is csináltam. A torrent fájlokat se lehet elérni az IA-ból valahogyan?



#internet #weboldal #Internet Archive
tegnap 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Az oldal egy biztonsági incidens és támadás miatt nem elérhető, nem a rajta elhelyezett tartalom jogi helyzete miatt. Majd visszatér, ha biztonságosan újraindítható. Másrészt a jellegét és célját tekintve sem kalóz fájlmegosztó szolgáltatás volt, sosem volt jó ötlet arra használni, hogy a szerzői jogsértő anyagokat oda tolják fel.
tegnap 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
tegnap 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 én olyanokat hallottam, hogy ilyen kiadók szekálták őket a tartalom miatt. Remélem azért helyre fogják hozni...
tegnap 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként érdemes figyelni az archive.org hivatalos közösségi oldalait,

[link]

[link]

[link]

ott írnak státuszjelentéseket. Például a weboldalakat archiváló Wayback Machine:

[link]

már működik.

tegnap 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#3: Az két különálló dolog.

Az egyik csak egy jogi hercehurca, a másik - a DDOS-támadás - meg egy bűnőzői csoport vandálkodása.

tegnap 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!