Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szinte minden program vírusos...

Szinte minden program vírusos lenne, amit letöltök?

Figyelt kérdés
Akár torrent oldalról, akár simán csak googleba beírok valamit, és letöltöm, a windows defender szinte mindig veszélyes vírust jelez, amikor telepíteni akarom. Mindegy, hogy egy játék, egy videoszerkesztő, egy daemon tools, és az is mindegy, hogy honnan van leszedve, mindig jelzi. Pl. egy daemon tools-t leszedtem 6 különböző helyről, a setupnál mindig ugyanazt a veszélyes vírust jelezte. Miért van ez?
ma 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Lopott húsnak híg a leve.
ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

1. Minden programot a hivatalos weboldaláról (vagy terjesztési platformjáról) tölts le, úgy csökkentheted a kártevőknek való kitettséged.


2. A Daemon Tools Lite (vagyis a Daemon Tools ingyenes változata)

[link]

adware-t reklámot tartalmaz, ezért riasztanak a nagyobb keresőmotrok:

[link]

helyette ott van az ingyenes, nyílt forrású WinCDEmu:

[link]

vagy a Virtual CloneDrive:

[link]

ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bubszimanó ***** válasza:
63%

Én mindenképpen keresnék kártevőt a gépen, a Windows Defender nem feltétlen a legjobb választás erre a célra. Működik, de messze nem olyan hatásfokú, mint egy célirányosan kártevők keresésére / hatástalanítására megírt szoftver.


Elképzelhető, hogy olyan a háttérben futó kártevőt szereztél be, ami automatikusan megfertőzi a futtatható állományokat, és ezért tekinti vírusosnak a Defender ezeket az állományokat.


Töltsd le pl. a Malwarebytes programot, és azzal vizsgáld át a géped meghajtóit. Mindenképpen a teljes, mély vizsgálatot válaszd.


Ingyenesen kereshetsz és irthatsz ki kártevőket a programmal, az ingyenes verzió megkötése, hogy valósidejű kártevőirtóként nem használhatod.


Itt a link:

[link]


Ha ez is vírusos lesz, érdemes lehet pl. pendriveról indítani egy Live operációs rendszert, és az alól megvizsgálni a merevlemezeket pl. a Malwarebytes-al.


Ilyen pl. a jó öreg Hiren's Boot CD, amit pendrivera is ki lehet írni, arról el lehet indítani a gépet.


[link]


Az USB pendriveról történő indításhoz találsz segítséget az oldalon:


[link]

ma 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Van amúgy avast a gépen, az is bejelez minden szirszart. A daemon tools-t is pl a hivatalos weboldalról szedtem le, de annál is ugyanezt írja. És ez nekem gyanús, hogy szinte minden telepítőnél ugyanazt jelzi. Létezik, hogy amúgy nincs is vele semmi probléma, csak valamiért nem tetszik a defendernek?
ma 13:30
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
A Daemon tools speciel ezer éve egy vírusos sz@r. A többit nem tudom.
ma 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Bubszimanó ***** válasza:

Olyan nincs, hogy szimplán "nem tetszik" a Defendernek.

Próbálj meg egy exe fájlt pl. pendrájvról felmásolni valahová a gépedre, amiről biztosan tudod, hogy nem vírusos. Bejelez rá a Defender?


Egyébiránt ingyenesen le tudsz ellenőrizni fájlokat az online Virustotal eszközzel, ahol 72 különböző vírus / kártevőirtó ellenőrzi a feltöltött fájlokat. Weboldal URL is ellenőrizhető az eszközzel ingyenesen.


[link]

ma 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A daemon tools-t is pl a hivatalos weboldalról szedtem le, de annál is ugyanezt írja. "

Igen, mert mint a #2-es hozzászólásomban írtam: adware-t tartalmaz.


"hogy szinte minden telepítőnél ugyanazt jelzi. "

De milyen telepítőknél pontosan mit?

ma 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Kisfiú, majd ha felnősz (ha felnősz), rájössz, hogy nem kell mindig mindenáron fizetős crackelt programokat használni mindenhez...
ma 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Bubszimanó ***** válasza:
Látom, itt is sok a "nagy tudású" ember, aki egy kimondottan szakmai javaslatot lepontoz (#3). Azt nyilván az anonimitás mögé bújva már nem tudja megindokolni, miért haszontalan a javaslat. Szép, új világ.
ma 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bubszimanó ***** válasza:
Amúgy nem izgatnak a pontok / százalékok, csak elkeserítő tendencia az arrogancia.
ma 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!